Marek (KSČM): Energetické štítky představují nadbytečné výdaje

25.04.2013 5:43 | Zprávy

Na jednání zastupitelstva statutárního města Olomouce padla i otázka realizace požadavků zákona na získání Průkazu energetické náročnosti budov, tzv. energetických štítků.

Marek (KSČM): Energetické štítky představují nadbytečné výdaje
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Tyto štítky mají zjistit aktuální stav budov z hlediska nákladů na vytápění. Na základě odborného posouzení by se měl stanovit další postup vedoucí k energetickým úsporám. Zajisté chvályhodný záměr. Chybou zákona však je, že povinná je pouze první část záměru, což je zpracování energetických štítků.

Podle našeho názoru je to velmi dobře prolobbovaný požadavek, který zajistí nemalé zisky pro určitou skupinu podnikatelů a firem, které budou energetické štítky zpracovávat. V plném rozsahu to dopadne na města, kterým zákon toto ukládá jako povinnost.

V případě statutárního města Olomouc zatím náklady na realizaci tohoto požadavku nejsou vyčísleny, ale je reálný předpoklad, že se bude jednat o náklady v řádech statisíců, možná milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: kscm.cz

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Kdo přesně si podle vás nepřeje mír?

Tvrdíte, že si ho nepřeje dost lidí. Podle mě jediný, kdo ho nechce je Putin. Jeho cíl je ovládnout Ukrajinu a podle mě přes to pro něj nejede vlak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Fialovo zadlužení má bránit další vládě něco měnit

9:15 Vích (SPD): Fialovo zadlužení má bránit další vládě něco měnit

Rozhazovačné nakládání s veřejnými financemi, pokud jde o posílání peněz do zahraničí nebo o nekontr…