Marek Štěpán (SaS): Kraj se v komunikaci s občany může učit od Valašských Klobouků

07.09.2016 15:53

Letos jsem se jako pozorovatel zúčastnil veřejného fóra „Klobouky Vašima očima“. Setkání s občany pořádalo Město Valašské Klobouky a Národní síť zdravých měst. Upřímně, přijížděl jsem plný pochybností. A ty se zčásti naplnily.

Marek Štěpán (SaS): Kraj se v komunikaci s občany může učit od Valašských Klobouků
Foto: red
Popisek: Soukromníci a Svobodní
Sběr podnětů od občanů a vyhodnocení jejich důležitosti měly zásadní metodické nedostatky. Byla to spíš společenská událost připomínající křížence Ein kessel buntes, turnaje v Člověče nezlob se a argumentační La Tomatiny (rajčatová bitva ve španělském Buňolu). Naštěstí se do atmosféry veřejného fóra příliš nepromítly ideologické základy, na kterých stojí Národní síť zdravých měst (konference OSN o životním prostředí a rozvoji Rio de Janeiro 1992, programový dokument Agenda 21 a lokální rozpracování tohoto dokumentu Místní agenda 21).
 
Podobná fóra mají jednu velkou nevýhodu. Dobře rétoricky vybavení hlasatelé morálky a bojovně naladění mesiášové zkreslí závěrečné hodnocení významnosti problémů.
 
Odjížděl jsem se dvěma protichůdnými pocity. Byl jsem nadšený z evidentní a upřímné snahy vedení města komunikovat s občany a zlepšit jejich život. Zároveň jsem si byl ale úplně jistý, že by to město zvládlo samo bez Národní sítě zdravých měst podstatně lépe. Samozřejmě za předpokladu, že by na zorganizování tak náročné akce mělo prostředky a síly.
 
Od února pečlivě sleduju dění ve městě. Vidím, že vedení města v komunikaci s občany nepolevuje. Je očividné, že zpětnou vazbu od občanů a jejich podněty považují za nezbytnou součást jejich práce a rozhodování. Myslím, že jsou to především lidé z hnutí „Kandidátka mladých“, díky jejichž elánu podobné aktivity v Kloboukách probíhají. Sleduju i další města a obce a u žádné jiné si nejsem tak jistý, že je jejich snaha upřímná a že například ankety nevypisují jen proto, aby se neřeklo, že se obec s občany nebaví.
 
Teď prosím zapomeňte na mou úvodní kritiku. Kraj se má od Valašských Klobouk co učit. Jeho komunikace s občany je v porovnání s Klobouky vyloženě katastrofální. Změníme to a pokud nám budou ochotní v Kloboukách poradit, budeme jim vděční.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondráček (ANO): Založení Československa by se neobešlo bez našich legionářů

17:04 Vondráček (ANO): Založení Československa by se neobešlo bez našich legionářů

Komentář na facebookovém profilu k Československým legiím