Maršíček (KSČM): Chce snad vláda zhoršit bezpečnost občanů v celé zemi?

15.03.2012 13:58

Vláda minulý rok přidala ministerstvu vnitra 900 miliónů korun, aby policie a hasičský záchranný sbor vůbec mohly plnit své základní úkoly.

Maršíček (KSČM): Chce snad vláda zhoršit bezpečnost občanů v celé zemi?
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Stínový ministr KSČM pro resort vnitra Zdeněk Maršíček
reklama

Podle nyní zveřejněných informací chce ministr financí Kalousek v nadcházejícím období naopak ministerstvu vnitra z důvodu úspor zmrazit 1,7 miliardy korun.

Ministerstvo vnitra by tedy s prostředky v této výši ze svého rozpočtu na letošní rok nemohlo nakládat. Tato informace zazněla na středečním zasedání vlády.

O konkrétní výši škrtu by se pak mělo ve vládě jednat příští týden.

Policisté a hasiči však již nyní, se současným rozpočtem, jen s obtížemi plní své úkoly. Policie zastavila nábory, přestože jí chybí 1500 příslušníků. Je nucena přijímat i taková úsporná opatření, která mají dopad na kvalitu výkonu služby. Obdobná opatření jsou nuceni přijímat i hasiči. Příští dva roky budou pro policisty i hasiče kritické. Není tedy jasné, jak při dalším snižování rozpočtu v následujících dvou letech zabezpečí svou činnost. Schválí-li vláda zmrazení navržené ministrem Kalouskem ve výši 1,7 mld. korun, bude to mít další negativní dopad na bezpečnostní situaci. Budou chybět policisté i hasiči ve výkonu služby, dojde ke zrušení některých hasičských stanic a obvodních oddělení policie,  oba bezpečnostní sbory nebudou mít finanční prostředky na provoz a nutné technické vybavení. Bude ohrožena bezpečnost občanů a majetku. Zdá se, že dočasné zklidnění v „horkých“ regionech na severu Čech i jinde vládu vede k domněnce, že může zřejmě klidně zapomenout na to, co zde před pár měsíci slíbila občanům. Nebo snad chce dosáhnout toho, aby i kvůli rostoucí kriminalitě demonstrovali lidé po celé zemi?

KSČM vyzývá vládu, aby nedopustila další snižování finančních prostředků pro resort ministerstva vnitra, které by mělo za následek další ohrožení bezpečnosti občanů.

Zdeněk Maršíček, stínový ministr KSČM pro resort vnitra

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kscm.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

17:36 Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

Hnutí SPD dlouhodobě navrhuje zavedení přímé volby hejtmanů, primátorů a starostů. Vláda ANO, ČSSD s…