Marta Semelová z KSČM: Stojíme na straně lidí

28.08.2014 17:05 | Zprávy

Rozhovor Haló novin s vedoucí kandidátkou KSČM do Zastupitelstva hl. m. Prahy Martou Semelovou

Marta Semelová z KSČM: Stojíme na straně lidí
Foto: red
Popisek: Marta Semelová (KSČM)

Blíží se konec funkčního období Zastupitelstva hlavního města Prahy. Je čas bilancovat. Začněme kauzou, která trápila Prahu po celé čtyři roky, kartou Opencard. Jak se podle vás vyvíjí?

Obšírnou informaci o stavu projektu Opencard jsme po vedení radnice žádali mnohokrát. Bezvýsledně. Politická reprezentace, která má v současné době tuto problematiku na starosti, s milionem občanů Prahy nebezpečně experimentuje. Řešení je v nedohlednu a překotné informace o tom, co se kolem projektu děje, se dozvídáme z médií. Pražská TOP 09 kauzu neřeší, ale naopak prohlubuje. Kvůli smlouvám s firmou Haguess, kdy bylo využito jednacího řízení bez uveřejnění, byla Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže Praze uložena pokuta 600 tisíc korun a Dopravnímu podniku hlavního města Prahy půl milionu. Na část vedení radnice byla dokonce kvůli Opencard podána obžaloba. Navíc stále nevíme, kolik ještě město zaplatí, a kdo je za Opencard vlastně zodpovědný.

Dalším kontroverzním projektem je tunelový komplex Blanka…

To je další nedořešený problém, na který se neustále tážeme. Financování stavby se dostalo i do hledáčku českobudějovické expozitury Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Problémy doprovázejí i dostavbu metra A do Motola, městský okruh a další záležitosti spojené s pražskou dopravou. (O Opencard, Blance i problémech spojených s dopravou informujeme podrobněji na straně 2 - pozn. red.)

Vaší parketou je školství. V Praze stále chybí místa v mateřských školách asi pro 10 tisíc dětí. O co v tomto směru pražská KSČM ve stávajícím období usilovala?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Bazala: Festival narušil ministr Macinka

10:15 Senátor Bazala: Festival narušil ministr Macinka

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě festivalu ve strážnici ministrem Macinkou.