Miloš Zeman: Nikdy již nepotáhneme jako ovce na porážku. Nikdy

03.03.2015 20:36

Projev prezidenta Miloše Zemana na AIPAC Policy Conference ve Washingtonu.

Miloš Zeman: Nikdy již nepotáhneme jako ovce na porážku. Nikdy
Foto: Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta
Popisek: Prezident Miloš Zeman a izraelský premiér Benjamin Netanjahu
reklama

Šalom. Pane Horowitzi, drazí přátelé. Premiér Netanjahu před rokem řekl, že Česká republika je nejlepším přítelem Izraele v Evropě. Jsem šťastný, že se s nejlepšími přáteli Izraele setkávám i v Americe. Ano, čas od času je důležité si připomenout historii, já však dnes budu, co se historie týče, stručný. Dovolte, abych připomněl pouze dodávku zbraní a letadel do Izraele v roce 1948 a abych vzpomněl české letce, kteří cvičili letce z Izraele. Jedním z těch letců byl izraelský prezident, pan Weizman.

Dnes však čelíme budoucnosti, a to je daleko důležitější. Roste vlna takzvaného mezinárodního terorismu, já ale vždycky říkám islámského terorismu. Proto musíme učinit dva kroky, abychom s touto vlnou mohli bojovat. První fází jsou samozřejmě projevy solidarity. Všichni známe proslulý slogan: "Ich bin ein Berliner." Nyní musíme všichni říct: "Já jsem Žid."

To ale nestačí. Ovšemže vaše diskriminace je naší diskriminací, vaše oběti jsou našimi oběťmi. Naše společnost je ale příliš hedonistická, příliš konzumní a která zbaběle vyznává appeasement. Ano, organizujeme demonstrace a manifestace, ale to nestačí. Co navrhuji, je systematický a koordinovaný boj se základy terorismu. Byl jsem informován, že zastřešující organizací je Muslimské bratrstvo. Šéf Al Kajdy je členem Muslimského bratrstva, šéf Tálibánu je členem Muslimského bratrstva, to samé platí pro Hamás, pro Hizballáh, pro Al Nusru a tak dále a tak dále. Tedy co navrhuji, je koordinovaný postup mezinárodního společenství, pokud možno zastřešený Radou bezpečnosti, protože supermocnosti vedou mnoho, mnoho konfliktů, ale mají jen jednoho společného nepřítele - islámský terorismus.

Zajímalo by mě, pane Horowitzi, zda jste viděl plány tak zvaného islámského chalífátu do roku 2020. Můžete říci, že to jsou plány blázna a asi budete mít pravdu. Ale Adolf Hitler byl také blázen a okupoval prakticky celou Evropu. V boji s islámským terorismem tedy potřebujeme novou strategii. Vůbec ne obsazení nějakého území, žádné tanky, žádnou pěchotu, žádné dělostřelectvo, ale drony, speciální jednotky a tajné služby. Dvakrát jsem se setkal se šéfem Mosadu a řekl jsem mu: "Není pravda, že je vaše tajná služba nejvýkonnější na světě. Na celém světě je vaše tajná služba jediná výkonná, bohužel."

Svůj projev bych ale chtěl přece jen uzavřít vzpomínkou z minulosti. Větou, kterou nezapomenu do konce svého života. Větou, která stála u zrodu židovského státu Izraele, větou, kterou musíme přijmout za svou právě teď, pokud se nechceme stát budoucími oběťmi islámského teroru. "Nikdy již nepotáhneme jako ovce na porážku, nikdy."

Děkuji vám.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Miloš Zeman
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Payne (Svobodní): Vláda se rozhodla pro národní sebevraždu

16:05 Payne (Svobodní): Vláda se rozhodla pro národní sebevraždu

Víte, co je to národní sebevražda? To je případ, kdy vláda likviduje budoucnost země tím, že několik…