Ministr Bendl: Zemědělci už dostali 93 % přímých plateb na plochu za letošní rok

07.12.2012 11:43 | Zprávy

Státní zemědělský intervenční fond vyplatil zemědělcům už 93 % všech dotací na plochu SAPS za rok 2012. Během dvou prosincových dní se podařilo rozdělit téměř celý zbytek padesátiprocentního doplatku SAPS. K příjemcům se dostalo už více než 17,5 miliardy korun z celkového objemu letošních SAPS.

Ministr Bendl: Zemědělci už dostali 93 % přímých  plateb na plochu za letošní rok
Foto: red
Popisek: Ministr Petr Bendl

Přímé platby na plochu dostávají zemědělci ve dvou fázích. Jako zálohu už letos obdrželi přes 9 miliard korun, na doplatcích téměř 8,5 miliardy. Zálohové platby se začaly k příjemcům rozesílat 16. října, doplatky 3. prosince.

„Letos jsme obdrželi 27 626 žádostí o dotaci na plochu SAPS. Celkem mezi zemědělce rozdělíme téměř 19 miliard korun. SAPS je důležitý příspěvek k podpoře konkurenceschopnosti, proto jsem rád, že se nám jej letos podařilo dostat k příjemcům v rekordním čase,“ řekl ministr zemědělství Petr Bendl.

„Státní zemědělský intervenční fond dokázal během pouhých dvou dnů vyplatit téměř celý zbytek přímých plateb. Takže letos jsme to stihli opravdu velmi rychle,“ řekl první náměstek pověřený řízením SZIF Martin Šebestyán.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ministerstvo zemědělství

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

koalice

Jít do voleb s komunisty jste odmítl. Co ale jít s nimi případně do vlády? A šli byste do vlády s SPD a ANO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letocha (STAN): Komunisté. Slovy to začíná a násilnými činy končí

20:16 Letocha (STAN): Komunisté. Slovy to začíná a násilnými činy končí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vyhozenému Vojtěchu Pšenákovi ze sídla KSČM.