Ministr Dobeš: Odmítám interpretaci některých politiků k výsledkům auditu OP VK

03.01.2012 5:40

S veřejnou reakcí na audit Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost jsem čekal s ohledem na konání pohřbu Václava Havla (23. 12. 2011) a kvůli vánočním a novoročním svátkům. Představitelé TOP09 však tolik slušnosti a ohleduplnosti neměli a začali mediální kanonádu vůči mé osobě.

Ministr Dobeš: Odmítám interpretaci některých politiků k výsledkům auditu OP VK
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-ministr školství Josef Dobeš
reklama

U všech ostatních mě to nepřekvapuje, ale od ministra financí Miroslava Kalouska, člověka spoluzodpovědného za čerpání eurodotací v České republice, bych takovou neobjektivní, nekompetentní a neodbornou interpretaci nečekal.

 Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost prochází v současné době podobným procesem, jakým prošly nebo procházejí jiné operační programy – např. OP Podnikání a inovace pod správou ministerstva průmyslu, OP Životní prostředí, ROP Severozápad a Jihozápad nebo OP Doprava.

 Je v mých silách tento problém vyřešit. Ve středu na tiskové konferenci také prokážu, že nesu mimo jiné dědictví bývalého vedení sekce EU fondů, tehdy ovládané členem TOP09 Janem Vitulou.

 Naopak s novým vedením uvedené sekce se nám podařilo nejen zrychlit čerpání eurodotací, ale i odstranit mnoho nedostatků zmiňovaných v auditu EK.

 Na rozdíl od ministra financí Miroslava Kalouska tuto tématiku odmítám používat k účelovým politickým útokům na své konkurenty. Mým bytostným zájmem je, aby se eurodotace určené pro ČR skutečně a kvalitně vyčerpaly.

 Všechny novináře srdečně zvu na tiskovou konferenci k uvedenému tématu dne 4. 1. 2012 v 15,30 hod., respektive 30 minut po skončení TK vlády.

 Josef Dobeš, ministr školství

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo školství
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Obce jsou nejefektivnější veřejní investoři

22:41 Farský (STAN): Obce jsou nejefektivnější veřejní investoři

Komentář na facebookovém profilu k zítřejšímu jednání Poslanecké sněmovny o podílu krajů a obcí na f…