Mirovský (SZ): Uhlíkovou daň budou platit pouze obyčejní občané

14.02.2012 11:00

Děkovný dopis manažerů elektráren, tepláren a hutí parlamentu ČR

Mirovský (SZ): Uhlíkovou daň budou platit pouze obyčejní občané
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Vážení a milí zákonodárci a zákonodárkyně dolní komory parlamentu – tedy konkrétněji 18 hlasujících za ČSSD, 24 za ODS, 11 za TOP 09, 22 KSČM a též panu Škárkovi. Musíme se především upřímně přiznat, že jsme sice jako tradičně měli všichni velmi bohaté Vánoce, ale tento dodatečný dárek jsme skutečně nečekali.

O to více si ceníme vaší pilné poslanecké práce, která dokázala ten bláznivý Chalupův návrh seříznout tím správný směrem. Vítáme též, že jako zákonodárci myslíte také a především na občany ČR - tedy i na nás, co tak usilovně zvyšujeme ukazatele HDP našeho hospodářství.

Nyní ale k věci. Velmi oceňujeme především to, že nám ušetříte spoustu práce a starostí se škodlivostí naší výroby. Opravdu nás nebaví pořád řešit, proč vypouštíme to a ono a jak je to třeba snižovat. Vy jste ale hlavy pomazané a je opravdu velkým majstrštichem, že jste ten ministerský návrh, který nám měl vypouštění škodlivin prodražit otočili a nebudeme platit nic! A jde přeci hlavně o ty ušetřené finance. Moc jsme se báli toho, že pokud poplatky zůstanou, tak budeme s těmy sajrajty muset něco dělat a fakt by to něco stálo. Ale teď se můžeme naštěstí na modernizaci a zvyšování efektivity vykašlat a peníze zbydou na jiné priority! Například kolegovi začala být už malá jachta, kamarád z hutí potřebuje nutně nového Hummera a já bych chtěl konečně vyjet do Číny, abych se inspiroval, jak ještě víc čoudit a nic moc neplatit.

V této souvislosti musíme také velmi ocenit aktuální diskusi o uhlíkové dani, kterou na vládě předložil ministr financí, a který nás chce velmi chytře z tohoto systému vyjmout a zdražit topení drobným lokálním topeništím. Stát tak vytáhne z lidí více, a třeba by mohl doplnit výpadek ve státním fondu ŽP! Jak geniální. Musíme opravdu ocenit promyšlenost těchto kroků a jejich systémové propojení k finančním úsporám klenotů našeho průmyslu.

No ve finále ale nebudeme nic zastírat. Všichni víme, jak to chodí! Takže se nebojte o financování vašich příštích volebních kampaní. Vše bychom mohli do detailu probrat co nejdříve někde na Bahamách (musíme totiž všichni na čas vypadnout, protože tady na Ostravsku se nějak blbě dýchá). Mimochodcem vyřiďte proto Hegerovi, ať s tím zhoršeným zdravotním stavem místních něco udělá. Moje žena byla na plastice a musela čekat skoro hodinu v čekárně s nějakými kašlavými lidmi, co stěží popadali dech. To se fakt nedá - říkala žena.

S úctou a vřelými díky

tajemník vašich manažerů

PS: letenky na Bahamy máte na vrátnici v PSP na krycí jméno “kyslík“

PS2: musíme taky ještě vyladit ten senát, aby nám do toho ještě nehodili vidle, ale stejně tam sedí jen "naši", že...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Zeleni.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta (BOS): Advent mrchožroutů

22:30 Bašta (BOS): Advent mrchožroutů

Autor na pozadí násilných trestných činů spáchaných v posledních dnech na území ČR ukazuje, kam až …