Moravané: Stanovisko strany Moravané k volbám v Evropě i ČR

20.05.2012 18:33

Politická strana Moravané pozorně sleduje současný vývoj v Evropě a s jistým zadostiučiněním konstatuje, že občané evropských zemí odmítli snahu svých vlád o zachování eurozóny v současné podobě. To potvrzují výsledky voleb ve Francii a Řecku.

Moravané: Stanovisko strany Moravané k volbám v Evropě i ČR
Foto: vpolomouc.army.cz
Popisek: Vlajka EU
reklama

Přitom hlavní roli nehrál rozdíl mezi pravicí a levicí (který je velmi nejasný), ale právě postoj vůči politice zachování eurozóny – v Řecku tak lidé volili jak proti „pravicové“ Nové demokracii, tak proti „levicovému“ PASOKu. V Severním Porýní – Vestfálsku značně ztratila jak „pravicová“ CDU, tak „radikálně levicová“ Linke – všechny tyto strany chtějí zachování eurozóny.

Tyto výsledky napovídají, že rozdíl mezi pravicí a levicí se v okamžiku, kdy začnou vládnout, stírá, což Moravané tvrdí už delší dobu (pochopitelně nelze vyloučit, že vítězní politikové ze zmíněných voleb teď „převrátí kabát“). A stejně tak se potvrdila i správnost postoje strany Moravané ohledně směřování EU. Jsme pro evropskou integraci, ale nikoli v současné podobě. Nemá to být integrace oligarchů, ale obyčejných občanů, a ti především by měli rozhodovat – což je také garance proti politikům, kteří po volbách změní názor.

Dá se očekávat, že eurozóna bude jedním z témat v krajských volbách v ČR, což je stejně věcně mylné jako snaha sociální demokracie udělat z krajských voleb referendum o vládě. Přesto na to musíme reagovat.

Všichni víme, jak se ODS ráda stylizuje do role ochránce České republiky před Bruselem. Proto se ptáme, kde byla ODS, když se v roce 1993 vyjednávalo o asociační dohodě mezi EU a Českou republikou, která očividně poškodila naše zemědělce? Nebyla náhodou nejsilnější vládní stranou? Neměla náhodou pozici ministra zahraničí? Nečekejme také, že ODS bude prosazovat posílení role občanů v EU – vždy se stavěla proti přímé demokracii a obyvatelé Moravy a Slezska, kterým nebylo dovoleno se v referendu vyjádřit k obnově zemského uspořádání, o tom vědí své.

Naopak TOP 09 se profiluje jako „proevropská“ strana, jako by všichni, kdo nesouhlasí se současnou linií EU, byli protievropští, jako by na výběr byly pouze dvě možnosti – Schwarzenberg nebo Klaus.

To je podle nás stejně demagogické jako Schwarzenbergovy řeči o tom, že kandidáti TOP 09 jsou lidé, kteří jdou proti proudu. Není snad tato strana ve vládní koalici? Nebyla její předchůdkyně KDU-ČSL ve vládní koalici takřka vždy, s kýmkoli a za jakoukoli cenu? Připomeňme jen, že lidovci za první republiky vládli po celé období kromě 2 let, že po roce 1945 chyběli ve vládě pouze šest let a že v ní byli po celé období komunistického režimu. A nezapomínáme ani na to, že v roce 1992 svým voličům slíbili obnovu zemského uspořádání. Po volbách svůj názor změnili, jen aby se mohli stát součástí Klausovy vládní koalice.

Pokud tu někdo vždy stál proti proudu, pak to jsou Moravané, kteří odmítají hru na pravici a levici či „proevropskou“ a „protievropskou“ politiku těch, kdo jsou ve skutečnosti součástí jednoho kartelu.

Domníváme se, že správnost našeho postoje se potvrdila, a to nejen díky rozhodnutí voličů v Evropě.

Zdroj: Moravané.eu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: .
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Scheinherr (Praha sobě): Prahu se Středočeským krajem spojí dvě trolejbusové linky

22:13 Scheinherr (Praha sobě): Prahu se Středočeským krajem spojí dvě trolejbusové linky

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila přípravu elektrifikace úseků páteřních příměstských autobusových line…