Věcnou polemiku s návrhem 27 senátorů odmítáme, vzhledem k absurditě celého záměru. Senátoři svým návrhem na kriminalizaci prezidenta republiky vnášejí do českého politického prostředí prvky, které jsou vyspělým demokraciím zcela cizí. Vracejí tak politickou kulturu v České republice na úroveň srovnatelnou s nejzaostalejšími zeměmi třetího světa.
Suverenita nikomu neupírá svobodu vyjádřit své souhlasné nebo nesouhlasné stanovisko s jednání jakéhokoli politika, včetně hlavy státu. Stejně respektuje právo každého tyto názory všemi zákonnými prostředky prosazovat a vstupovat do veřejné diskuse. Jednoznačně však odmítáme metody, které vedou k účelové kriminalizaci politických oponentů a ke zneužívání státního aparátu k jejich umlčení. To jsou metody, které patří do totalitní společnosti, s níž má podstatná část našich občanů velmi negativní zkušenosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.