Nekl (KSČM): Katolická morálka?

09.08.2012 5:28

V médiích jsem se minulý týden seznámil s informací z německého týdeníku Der Spiegel, která ukazuje v plné nahotě morální kvality katolické církve.

Nekl (KSČM): Katolická morálka?
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM
reklama

Promluvila dnes 87letá jeptiška z řádu milosrdných sester Maria Goméz Valbuenová. Podle ní vše začalo v roce 1936 po zahájení občanské války ve Španělsku a trvalo až do 90. let. Lékaři a jeptišky na územích, která ovládl fašistický generál Franco, považovali za „vlasteneckou povinnost“ novorozence „rudým rodičům“ odebrat a předat rodinám, které budou schopny vychovat je v nacionalistickém a náboženském duchu. Za tuto dobu mělo být uloupeno více než 300 tisíc dětí. Doslova hrůzné je to, že v 80. a 90. letech „inkasovali“ strůjci krádeží dětí od bezdětných rodin až milión peset (500 tisíc korun) za dítě. Přitom není známo, kam se inkasované peníze ztratily.

Při čtení této informace mi okamžitě přišla na mysl hysterie některých poslanců TOP 09, kteří se snažili v posledních předprázdninových měsících až fanaticky umlčet komunistické poslance při projednávání návrhu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Bylo nám doporučeno mlčet, nehlasovat o tomto zákoně a stydět se za „krádež církevního majetku po roce 1948“! Prý nemáme morální právo se k tomu vyjadřovat. V jejich pojetí je  morální žádat po lidu České republiky více než 150 miliard korun za majetek, který ani mnohdy není podložen průhlednými důkazy o tom, že nebude prolomena hranice února 1948 a Benešovy dekrety. Je vidět, že pochopení morálky u prelátů a vykonavatelů jejich příkazů je velmi ohebné. A je jedno, je-li to ve Španělsku nebo třeba uprostřed Evropy. Peníze, jakkoliv získané, přece nesmrdí.

Josef Nekl, poslanec Parlamentu ČR (KSČM)

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: KSČM
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický podnikl inspekční cestu po očkovacích centrech

22:57 Hejtman Netolický podnikl inspekční cestu po očkovacích centrech

Ve Svitavách očkují ve Fabrice, v dalších třech městech budou centra zůstávat v areálech nemocnic.