Paroubek: Pravicové vlády zcela promrhaly potenciál peněz z evropských fondů

05.02.2013 6:24 | Zprávy
autor: NS - LEV 21

Pravidelná monitorovací zpráva Ministerstva pro místní rozvoj ohledně čerpání peněz z evropských fondů přináší velmi alarmující zjištění.

Paroubek: Pravicové vlády zcela promrhaly potenciál peněz z evropských fondů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jiří Paroubek

Uvádí totiž, že za šest let z celkem sedmiletého rozpočtového období na léta 2007 až 2013 Česká republika využila z evropských fondů méně než 30 % prostředků, které nám byly přiděleny. To je naprosto tristní selhání politiky obou pravicových vlád, které měly na čerpání evropských fondů v posledních šesti letech vliv.

„K 4. lednu 2013 byly českým platebním a certifikačním úřadem (PCO) certifikovány výdaje v celkové hodnotě 233,9 mld. Kč, což je 29,8 % celkové alokace národního strategického referenčního rámce (NSRR). Uvedený objem finančních prostředků zahrnuje výdaje na individuální projekty (IP) a globální granty (GG) jak z fondů EU (85 %), tak také z národních veřejných zdrojů (15 %),“ uvádí měsíční monitorovací zpráva MMR konkrétně. Ze zprávy je tedy patrné, že uvedených 29,8 procenta čerpání se rozumí včetně kofinancování z národních zdrojů.

Národní socialisté již v první polovině loňského roku vyzvali opakovaně vládu k přistoupení ke krizovému managementu v oblasti čerpání evropských peněz. V minulosti jsem se tomuto tématu věnoval nesčetněkrát. Bohužel, ani publikované odborné analýzy z minulých let nepřiměly Nečasovu vládu k jakékoliv větší pozitivní změně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…