Paroubek: Vláda si kompenzuje vlastní neschopnost na občanech

23.05.2012 19:14 | Zprávy

Značnou část výsledků dnešního jednání vlády P. Nečase nevnímám jako pozitivní. Vláda svými rozhodnutími, které hodlá prosadit na nejbližší řádné schůzi poslanecké sněmovny, útočí prakticky na všechny skupiny obyvatel. Nejvíce však na ty nejpotřebnější - na rodiny s dětmi a důchodce.

Paroubek: Vláda si kompenzuje vlastní neschopnost na občanech
Foto: NS-LEV21
Popisek: Jiří Paroubek

Již delší dobu vyzývám Nečasovu vládu k prosazování prorůstových opatření, nikoli dalších tupých účetních škrtů. Národní socialisté zpracovali plán pro boj s hospodářskou recesí, plán boje proti nezaměstnanosti a plán obnovy růstu českého hospodářství. Tento plán jsme představili již v listopadu loňského roku.

Národní socialisté odmítají zvýšení sazeb DPH, které způsobí plošné zdražení zboží i služeb. Odmítáme zároveň přesun dětských plen ze snížené sazby DPH do sazby základní. Národní socialisté budou prosazovat vytvoření 0 % sazby DPH, kde by měly být právě například dětské pleny. Nečasova vláda jen dokazuje, že jí naprosto nezáleží na podpoře porodnosti.

To je ale možná způsobeno cíleným rozvratem penzijního systému, který hodlá pravicová vláda svým dnešním rozhodnutím o vytvoření druhého pilíře vlastně zprivatizovat. Vláda zároveň svým rozhodnutím zrušit "zelenou naftu" zasadila další tvrdou ránu českým zemědělcům a zavedení speciální daně z vína je útokem na české vinaře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: NS - LEV 21

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Co myslíte tím zvláštním statusem pro Ukrajinu?

A myslíte, že vzhledem k prokazatelné korupci na Ukrajině je správné ji nějakým způsobem začleňovat do EU? Upřímně já nevěřím tomu, že pokud by byla v EU, že by to vytvořilo nějakou oponu pro Rusko. Proč by taky mělo? Myslíte, že kdyby třeba Ukrajina byla už teď v EU, že by ji snad Rusko nenapadlo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Přeplatky stát vrátí. Naše sliby platí

12:13 Ministryně Schillerová: Přeplatky stát vrátí. Naše sliby platí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vyšším předpisům pojistného pro OSVČ.