Poc (ČSSD): Evropa bez roamingu

29. 2. 2012 7:23

Výbor Evropského parlamentu pro průmysl a energetiku (ITRE) dnes schválil poměrem 54 pro návrh, 5 proti návrhu, nařízení o revizi roamingových služeb v rámci EU.

Poc (ČSSD): Evropa bez roamingu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Poc
reklama

Přestože poslanci sociálních demokratů (S&D) požadovali  co nejrychlejší zrušení roamingu v rámci celé EU, výbor ITRE rozhodl, že se o této možnosti bude jednat až v roce 2014.

"Pokud je v EU stále možnost legálního okrádání spotřebitelů roamingovými cenami, těžko můžeme mluvit o jednotném trhu," komentuje výsledek hlasování ve výboru ITRE Pavel Poc (ČSSD).

Socialisté v Evropském parlamentu litují toho, že se na ukončení roamingu neshodly všechny politické frakce, a že se zrušení umělé bariéry mezi národními a roamingovými trhy mobilních komunikací odkládá o další dva roky.

Dnes přijatý kompromis je pouze dočasné a přechodné opatření. Přinese sice znatelné snížení cen, ale ceny za volání ze zahraničí budou i nadále vyšší než vnitrostátní hovory.
Přesto Evropané cestující za hranice pocítí rozdíl ve svých peněženkách již během tohoto léta. K dramatickému snížení cen dojde u datových služeb a používání internetu v zahraničí.

“Dnešním hlasováním to nekončí,  pozměňovací návrhy o zrušení roamingu podám znovu na plenárním hlasování. Doufám, že se nám podaří roaming v EU zcela zrušit co nejdříve,” konstatuje Poc.

Návrh nařízení výboru ITRE bude nyní projednán Evropskou radou, plenární hlasování ve Štrasburku je naplánováno na březen tohoto roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: cssd.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chabr (TOP 09): Podnikatelé v hlavním městě se vyhnou valorizaci nájmů v objektech Prahy

19:06 Chabr (TOP 09): Podnikatelé v hlavním městě se vyhnou valorizaci nájmů v objektech Prahy

Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání revokovala usnesení, které mělo zvednout nájem v komerčních pr…