Poche (ČSSD): Nenechme zmizet peníze z hazardu

19.11.2012 21:13 | Zprávy

V důsledku novely zákona č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách účinné od 1. ledna 2012, kdy 80% odvodů z výherních hracích přístrojů a jiných technických herních zařízení se stává příjmem obecních rozpočtů, vyvstává otázka, kdo takto získané finanční prostředky přerozdělí v hl. m. Praze.

Poche (ČSSD): Nenechme zmizet peníze z hazardu
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Existují dvě reálné možnosti - Magistrát hlavního města Prahy nebo jednotlivé městské části. Zákon v tomto směru bohužel není jednoznačný a v krajním případě by mohl veškeré peníze rozdělovat pouze Magistrát hlavního města Prahy bez aktivní účasti samotných městských částí, ve kterých se herny a hrací automaty nachází. Za další podstatný problém lze považovat fakt, že peníze pocházející z loterie nejsou účelově vázány na nic konkrétního. V zákoně bohužel není výslovně určen účel takto vybraných finančních prostředků. Mohlo by se tedy teoreticky snadno stát, že část z těchto finančních prostředků nepůjde na žádný veřejně prospěšný účel.

Z právě vyjmenovaných důvodů požaduji v první řadě včasnost přerozdělení finančních prostředků, tj. do konce letošního kalendářního roku. Výtěžek z loterií v hlavním městě Praze by měl činit v letošním roce přibližně 700 milionů korun. Byl bych nesmírně rád, kdyby polovina z takto získaných finančních prostředků přišla do rozpočtů jednotlivých městských částí, přičemž navrhuji rozdělit finanční prostředky městským částem dle počtu obyvatel žijících v jednotlivých městských částech a ne dle počtu automatů, které se v dané oblasti nacházejí. Došlo-li by k rozdělení takto získaných finančních prostředků opačným způsobem, tj. dle množství automatů, pak by došlo k trestání městských částí, které se rozhodly regulovat hazard na svém území.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik

17:03 Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rezignaci britského premiéra Keira Starmera z čela …