Poslanci a senátoři ODS jednoznačně podpořili dosavadní kroky premiéra

10. 4. 2012 13:26

Poslanci a senátoři ODS dnes ráno na mimořádném společném zasedání poslaneckého a senátorského klubu podpořili dosavadní postup vedení ODS při řešení současné situace ve vládní koalici.

Poslanci a senátoři ODS jednoznačně podpořili dosavadní kroky premiéra
Foto: red
Popisek: Logo ODS

Jak uvedl po jednání první místopředseda poslaneckého klubu Jan Bauer, debata poslanců i senátorů byla maximálně věcná a vedla k jednomyslné podpoře dosavadních kroků premiéra i vedení ODS.

Plně podporujeme postoj vedení ODS, pro kterou je podmínkou pro pokračování koaliční vlády jednoznačná dohoda na stabilizačních opatřeních, která od příštího roku umožní stlačit deficit veřejných financí pod 3 % hrubého domácího produktu,“ konstatoval Jan Bauer.

Předseda senátorského klubu ODS Richard Svoboda potvrdil, že v případě, kdy ještě dnes nedojde mezi koaličními partnery k vzájemné dohodě, je ODS připravena jít do předčasných voleb. „Z tohoto důvodu se již zítra schází také mimořádný volební štáb ODS,“ uvedl Svoboda.

První místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová upozornila, že ODS vylučuje rozšiřování původní koaliční smlouvy. „Konkrétním mandátem pro odbornou koaliční komisi jsme se na zasedání klubu nezabývali. Jednoznačně ale zaznělo, že je vyloučeno jakékoliv rozšiřování původní koaliční dohody z roku 2010 o další body.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ods.cz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta (BOS): Doba hororových scénářů

22:30 Bašta (BOS): Doba hororových scénářů

Autor článku dokládá na příkladech z některých literárních děl, že někteří autoři hororové literatur…