Pospíšil (KONS): Studenti z Hané, wake up!

15.11.2012 19:02 | Zprávy
autor: KONS

V Jihočeském kraji vznikla po volbách koalice ČSSD – KSČM. Post krajské radní pro školství a kulturu má připadnout Vítězslavě Baborové z KSČM. Studenti třeboňského gymnázia se ale nespokojili s tím, že by na úrovni kraje měl rezort školství řídit kdokoli z komunistů, a pustili se do petice, která tomu má zabránit.

Pospíšil (KONS): Studenti z Hané, wake up!
Foto: Redakce
Popisek: Logo Konzervativní strany

V Olomouckém kraji vznikla stejná koalice a funkci náměstka hejtmana pro školství má rovněž obsadit komunista: Zdeněk Švec. Studenti i učitelé z Olomouckého kraje ale zatím mlčí. To je chyba.

V situaci ohledně spolupráce ČSSD a KSČM lze vypíchnout tři body, které mohou člověka oslabit v přirozeném antikomunismu a udělat mu v hlavě pořádný zmatek:

1.    V Olomouckém kraji nemá ČSSD v zastupitelstvu přirozeného levicového spojence. ČSSD by se mohla spojit s některou pravicovou stranou, což by ale bylo také špatně. Dobře víme, že zvláště koalice ČSSD – ODS bývají na všech úrovních pelechem pro korupci těch nejobludnějších rozměrů. Přesto, že KSČM měla být dávno zrušena, zakázána nebo rozprášena, bych byl velmi opatrný doporučit, aby se v Olomouckém kraji nadále paktovali socani s pravicí. Snahy relativizovat rozdíly mezi pravicí a levicí budou nám konzervativcům vždy proti srsti, i když je pohříchu ta pravice pravící kolikrát jen podle jména.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.