Premiér Nečas: Naše Gripeny budou hlídat vzdušný prostor nad Pobaltím

25. 7. 2012 17:43

České stíhací letouny se opět zapojí do ochrany vzdušného prostoru tří pobaltských zemí. Dnes o tom jednal český premiér Petr Nečas s lotyšským předsedou vlády Valdisem Dombrovskisem.

Premiér Nečas: Naše Gripeny budou hlídat vzdušný prostor nad Pobaltím
Foto: hns
Popisek: Saab JAS 39 Gripen, Ilustrační foto
reklama

„Česká letadla se od září zúčastní operace Baltic Air Policing s tím, že to budou letouny Jas-39 Gripen, které jsou standardními stíhacími letouny Armády České republiky, a budou se mise účastnit čtyři měsíce,“ řekl premiér Petr Nečas.

O účasti české armády na ochraně vzdušného prostoru Pobaltí se rozhodlo na květnovém summitu NATO v Chicagu. Lotyšský premiér účast České republiky ocenil. „Jsme velice rádi, že Česká republika převezme další rotaci v této misi,“ řekl premiér Valdis Dombrovskis.

Lotyšský předseda vlády dále na jednání požádal, zda-li by Česká republika podpořila přistoupení Lotyšska do Organizace pro ekonomickou spolupráci.

„Mluvili jsme i o vývoji uvnitř Evropské unie, to znamená o víceletém finančním rámci, o posledním jednání Evropské rady, která se týkala kompaktu pro růst nebo otázek kolem bankovní unie nebo dalších otázkách, které nás čekají na následujících radách,“ dodal premiér Petr Nečas.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Vlada.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaňkovský (KDU-ČSL): Je mi ctí vést tuto kandidátku

22:24 Kaňkovský (KDU-ČSL): Je mi ctí vést tuto kandidátku

Kaňkovský, Decroix a Lisová lídry SPOLU na Vysočině.