Prezident Klaus udělil milosti

18.10.2012 11:10 | Zprávy

Prezident republiky Václav Klaus ve čtvrtek dne 18. října 2012 ve dvou případech cestou milosti rozhodl o zastavení trestního stíhání.

Prezident Klaus udělil milosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

U Petra Desáka nařídil, aby se nepokračovalo v trestním stíhání za ohrožení pod vlivem návykové látky a u Roberta Musila nařídil, aby se nepokračovalo v trestním stíhání za zanedbání povinné výživy. Přihlédl k tomu, že oba jmenovaní v důsledku těžkých úrazů nejsou schopni chápat smysl trestního řízení. V obou případech žádost o milost podal státní zástupce, který v této fázi nemůže trestní stíhání v souladu se zákonem zastavit. Udělení milostí spolupodepsal předseda vlády.

Radim Ochvat
ředitel Tiskového odboru

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: klaus.cz

Radek Koten byl položen dotaz

Trafiky

Dobrý den, zajímá mě, jestli bude SPD do vlády nominovat své lidi, kteří neuspěli ve volbách, což bohužel dělají všichni a vytváří se tak podle mě trafiky za peníze nás všech? Nebo budete lepší a neuděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

David (SPD): Velká sestra se dívá! A poslouchá!

11:01 David (SPD): Velká sestra se dívá! A poslouchá!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Evropskou komisí plánovanému Centru pro demokratick…