Primátor Onderka: Obnovená vila Tugendhat slavnostně otevřena

29.2.2012 9:12 odp.

Ve středu 29. února 2012 byla po dvou letech památkové obnovy slavnostně otevřena vila Tugendhat.

Primátor Onderka: Obnovená vila Tugendhat slavnostně otevřena
Foto: Archiv
Popisek: Primátor Brna Roman Onderka při projevu v Moravské národní galerii

Slavnostní akce, při níž byla tato funkcionalistická památka opět představena ve své původní kráse, se uskutečnila za účasti řady osobností politického i společenského života, odborníků z oblasti architektury a památkové obnovy a také za nebývalého zájmu domácích i zahraničních médií.

Na ranní tiskové konferenci hovořili mimo jiné: Ivo Hammer, předseda Mezinárodního poradního sboru expertů pro odborný dohled na provádění obnovy vily Tugendhat (THICOM); Daniela Hammer-Tugendhat, čestná předsedkyně THICOMu a nejmladší dcera manželů Grety a Fritze Tugendhatových; Ana Tostoes, presidentka DOCOMOMO International; Roman Onderka, primátor statutárního města Brna; Pavel Ciprian, ředitel Muzea města Brna; autoři obnovy vily i zástupci zhotovitelské firmy Unistav a. s. a mnoho dalších.

Odpolední slavnostní akt přestřižení pásky a prohlídku obnovené vily poctili svou účastí např. ministryně kultury ČR Alena Hanáková; předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský; velvyslanec Francie Pierre Lévy; velvyslanec Rakouska Ferdinand Trauttmansdorff; generální konzul Ruské federace Andrej Jevngenjevič Šaraškin; zástupci THICOMu a desítky dalších osobností. Přítomny byly také dvě dcery stavitelů vily, tj. Daniela Hammer-Tugendhat a Ruth Guggenheim-Tugendhat.

O nebývalém zájmu médií svědčí více než stovka akreditovaných novinářů, pracovníků redakcí i televizních štábů, mezi nimiž nechyběli zástupci: Reuters (česká pobočka), Agence France Presse (Francie), Frankfurter Allgemeine Zeitung (Německo), Bloomberg News (Německo), Bauwelt (Německo), Strandfilm (Německo), Der Standard (Rakousko), ORF (Rakousko), Archi, rivista svizzera di architettura (Švýcarsko), TEC 21 (Švýcarsko) atp.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Roman Onderka - profil

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Praze se na pokyn vlády znovu otevře

19:37 Primátor Hřib: Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Praze se na pokyn vlády znovu otevře

Aktuální situace v souvislosti s migrační vlnou z Ukrajiny a znovuotevření Krajského asistenčního ce…