Procházka (SaS): Kvalita zdravotní péče závisí na kvalitě personálu

09.09.2016 20:36

Zajisté jste si všimli, že zdravotnictví v našem kraji chtějí uzdravit všichni. Málokterá strana nám ovšem sděluje jak. My ale recept máme.

Procházka (SaS): Kvalita zdravotní péče závisí na kvalitě personálu
Foto: red
Popisek: Jiří Procházka (Svobodní a Soukromníci)
reklama
Nemyslíme si, že kvalitní zdravotní péče je závislá jen na dobrých hospodářských výsledcích nemocnic. Mnohem více je odvislá od lidí, kteří v nemocnicích pracují, zejména sester a lékařů. A protože jsem se během své praxe setkal ze strany kraje v tomto směru téměř s nečinností (kromě let 2005 – 2008), zůstala starost o kvalitu péče a její další vývoj výhradně na vedení (představenstvech a primářích) nemocnic.
 
Tak jsme se například ve Zlíně rozhodli v letech 2008 až 2010 vyjednat a obhájit vznik center specializované péče (onkologie, kardiologie, cerebrovaskulární) a tím posunuli tento, do té doby v podstatě velký „OÚNZ“, směrem od kvantity ke kvalitě a to téměř na úroveň fakultních nemocnic. Tímto jsme zajistili obdobnou kvalitu péče pro občany i v našem regionu.
 
Jak jsem již uvedl, kvalitní péče závisí hlavně na kvalitě zdravotního personálu. A proto bude naše koalice Svobodní a Soukromníci tuto skutečnost respektovat a rozvíjet. Jak? Každých 5 let budeme vypisovat výběrová řízení na obsazení postu primářů jednotlivých oddělení nemocnic. Jsme toho názoru, že jedině zdravá rivalita a konkurence bude i nadále zlepšovat  kvalitu péče v našich nemocnicích. Ostatně, takto obhajují své posty i přednostové oddělení ve fakultních nemocnicích.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svobodní: Přístup vlády "ber kde ber" nás bude doprovázet mnoho let

12:07 Svobodní: Přístup vlády "ber kde ber" nás bude doprovázet mnoho let

Komentář na facebookovém profilu k zvyšování daní