Půta (Starostové pro LK): Když o morálce káže komunistický trafikant

12.10.2012 7:21

Reakce na článek v Parlamentních listech z 8. 10. 2012.

Půta (Starostové pro LK): Když o morálce káže komunistický trafikant
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce
reklama

Miloš Tita napsal v Parlamentních listech článek: Pan starosta Půta a ti druzí…starostové. Některé lži a pseudoargumenty bych rád uvedl na pravou míru. Zvlášť ty, které se týkají mého jména. Cituji z článku:“ Dnes bych se chtěl pozastavit nad některými čelními tvářemi této kampaně (Řeč je o hnutí Starostové pro Liberecký kraj). Jak velký guru, pan Starosta Půta, tak i mnozí další jsou přeběhlíky z různých stran. Konkrétně pan Půta s panem Pietrem (starosta Desné) „odhodili“ své členství ve straně SOS poté, kdy se s její pomocí dostali do vyšších pater komunální politiky.“ (Napsal Tita)http://www.verim-starostum.cz/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif

Do Strany pro otevřenou společnost (SOS) jsem vstoupil hlavně kvůli Petru Pávkovi, tehdejšímu starostovi Jindřichovic pod Smrkem. V roce 2008 jsem z SOS na protest proti vedení této strany odešel, protože se mi nepodařilo dostat na kandidátku víc nezávislých a nestraníků. Poté jsem založil hnutí Starostové pro Liberecký kraj. Za naprostý blábol považuji, že jsem se po zádech SOS vyšplhal do vyšších pater komunální politiky. V Hrádku nad Nisou jsme vyhráli třikrát volby s hnutím Hrádek potřebuje změnu!

Další zlé větičky, které Miloš Tita, kandidující za komunisty do libereckého zastupitelstva vypustil, komentovat nebudu. Nicméně připomenu, že se stal v roce 2011 uvolněným předsedou výboru pro dopravu Libereckého kraje, kde bere 52 tisíc korun měsíčně. Tato trafika byla zřízena přímo pro něj. Liberecký kraj nikdy placeného vedoucího tohoto výboru neměl. Ve své funkci měl na starosti opravy škod po povodních, které dodnes nejsou odstraněny, zároveň je spoluzodpovědný za předražené zakázky týkající se autobusové dopravy v Libereckém kraji. Nás všechny, včetně voličů KSČM, stál pan Tita i s odvody, které za něj kraj 16 měsíců platil, více než 1,1 milionu korun.

Cílem Starostů pro Liberecký kraj bude v případě úspěchu v krajských volbách nastavit taková pravidla, která zabrání placení trafik stranickým funkcionářům. Spolupracovat budeme s těmi stranami a konkrétními lidmi, kteří nám pomohou do dozorčích rad krajských firem nominovat skutečné odborníky. Uděláme všechno pro to, aby se po volbách podařilo vyklepat parazity z kožichu Liberecké kraje ven…

Martin Půta
starosta Hrádku nad Nisou
předseda hnutí Starostové pro Liberecký kraj
kandidát na hejtmana Libereckého kraje

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Starostové pro Liberecký kraj

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Málo využívané tratě ochráníme před jejich úplným zánikem

19:37 Kolovratník (ANO): Málo využívané tratě ochráníme před jejich úplným zánikem

K ochraně regionálních tratí v Česku pomohou vlídnější podmínky, než má například Německo nebo Rakou…