Ransdorf (KSČM): Pane Váňo, škoda

15. 10. 2013 19:00

Josefu Váňovi nevyšlo loučení s kariérou. Vyhrál osmkrát Velkou pardubickou, ale tentokrát měl kolizi s volným koněm a padl před samotným závěrem. Má finanční problémy a doneslo se mi, že Andrej Babiš nezůstal k jeho problémům lhostejný.

Ransdorf (KSČM): Pane Váňo, škoda
Foto: kscm.cz
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf

Ale kdo ví, u žádného jednání jsem nebyl. Když po závěru své poslední Velké pardubické požádal diváky, aby šli k volbám a podpořili Andreje Babiše, zamrazilo mne. Babiš se proti uvedeným spekulacím ohradil, že by tu byl finanční zájem z Váňovy strany.

Ale kde jsou sny o svobodě a rozmachu dostihového sportu, ve kterém je spousta podivnosti a sázkách kolem něj, jak konstatuje i ten nejpovolanější, Michal Horáček, který zde začínal svůj strmý ekonomický vzestup. Člověku, který miluje koně a krásnou podívanou, kterou nabízejí, pociťuje smutek. Měl to zapotřebí velký bojovník, v jehož posedlosti je něco nakažlivého a magického? A jaká je společnost, které donutí i takovou sportovní osobnost, aby klekla na kolena před ztělesněním zlatého telete?

Jezdec Faltejsek našel koně, který je momentálně k neporažení. Ať už je to lepší dechovou dispozicí, nebo pohybovým nadáním,  Orphée je úžasná. A počasí přálo, protože těžší a robustnější kůň by nemusel v mokrém terénu mít potřebnou pohodu. Pane Váňo, byl jste úžasný. Škoda toho, že dostihový sport nemá svobodu, o které snil. Smetánka ze všech nejmastnější ji ukradla.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Miloslav Ransdorf

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

22:56 Zdechovský (KDU-ČSL): EU by měla sjednotit povinnou výbavu vozidel

Povinná výbava vozidel se v jednotlivých zemích EU výrazně liší a řidiči v zahraničí nezřídka dostáv…