Rath: Paní Langšádlová z TOP 09 kritizujeme sama to, na čem se osobně aktivně podílela

7. 3. 2012 16:00

Reakce MUDr. Davida Ratha na tiskovou zprávu paní Langšádlové z TOP 09

Rath: Paní Langšádlová z TOP 09 kritizujeme sama to, na čem se osobně aktivně podílela
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Paní Langšádlová, dříve lidovci, dnes TOP 09, ztratila paměť, nebo soudnost. Před několika dny kritizovala výběrová rřízení na vybavení přistroji, a to prředevším v kladenske nemocnici. Přitom tato výběrová řízení vypsala bývalá krajská vláda v čele s Petrem Bendlem, kterou podporovala v koalici právě paní Langšádlová, tehdy ještě za lidovce. Zároveň tehdy působila jako místostarostka koruppčními aférami neblaze proslulého starosty Radla v Černošicích.

Vyýběrové řízení na přístorje v kladenské nemocnici proběhlo před nástupem současného vedeni kraje. Bývalé vedení stačilo podepsat i smlouvy s dodavateli.

Nové vedení kraje v čele s Davidem Rathem  provedlo naopak kontrolu vysoutěžených cen a zjistilo značné předražení. Teprve po řadě velmi komplikovaných jednaní s každám dodavateleme, který argumentroval platnou a podepsanou smlouvou, se podarilo dohodnout slevy v řádech desitek milionů korun. Jen tedy na kladenské nemocnici nové vedenií kraje-oproti Bendlkově koalici , na které se podilela i pani Langšádlová, ušetřilo nemalé částky z veřejných rozpočtů.

Místo kritiky by se tedy pani Langšádlová měla veřejně omluvit za to, co aktivně podporovala, a to jak v koalici s Bendlem , tak v koalici s Radlem.Například hlasovala i pro nevýhodný rozprodej středočeských nemocnic, kterým kraj přišel o 3/4 miliardy korun!! Zatim je videt, ze sama dokázala pouze jediné :bezmezně podporovat velice problematické figury , jakými  jsou Kalousek, Bendl a Rádl. Dalo by se o ni říci, ze zmíněnému triu posloužila zatim vždy jako užitečná naivka.

Patrik Tomšů
asistent poslance MUDr Davida Ratha

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: cssd.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: S domovnicí se nediskutuje

20:30 Prezident Zeman: S domovnicí se nediskutuje

Projev prezidenta republiky Miloše Zemana u příležitosti státního svátku 28. října.