Rouček (ČSSD): Evropská pocta Václavu Havlovi

17.01.2012 17:59 | Zprávy
autor: cssd.cz

Předsednictvo Evropského parlamentu přijalo na svém včerejším zasedání návrh místopředsedy EP Libora Roučka pojmenovat jednu z nových parlamentních budov po zesnulém prezidentu ČR Václavu Havlovi a poukázat tím na jeho celoživotní boj ve prospěch demokracie, svobody a občanské společnosti a přínos v rámci celé Evropy.

Rouček (ČSSD): Evropská pocta Václavu Havlovi
Foto: liborroucek.cz
Popisek: Europoslanec Libor Rouček

Místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček ke svému návrhu sdělil: "Václav Havel představuje pro Evropany symbol boje za lidská a občanská práva, svobodu, demokracii a evropskou jednotu. Tyto priority a ideály tvoři základní hodnoty činnosti Evropského parlamentu. O naplňováni těchto hodnot na evropském kontinentu však usiluje i Rada Evropy, jejíž působení Václav Havel též mnohokrát ocenil. Z těchto důvodů byla jako nejvhodnější budova k pojmenováni a naplňováni odkazu bývalého československého a českého prezidenta vybrána současná "budova B", nacházející se ve Štrasburku právě v prostoru mezi těmito dvěma institucemi."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

EU

Upozorňujete, že EU má tendenci potlačovat suverenitu států. Podle mě mnohdy i svobodu lidí, kterým chce lézt do soukromí. O co přesně podle vás EU jde? A kdo to vše řídí? Hodně se mluví o tom, i vy to děláte, že EU dělá to či ono, ale kdo jmenovitě přesně? Ví se, kdo EU řídí a ovládá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kálalová (SOCDEM): Jen hlupák si může myslet, že developeři jsou lidumilové

22:14 Kálalová (SOCDEM): Jen hlupák si může myslet, že developeři jsou lidumilové

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k novému územnímu plánu Prahy.