Rouček (ČSSD): Výsledky demokratických voleb v Gruzii vítáme

04.10.2012 17:05

Skupina S&D v Evropském parlamentu blahopřeje gruzínským občanům k úspěšnému zvládnutí říjnových parlamentních voleb a plnému využití jejich demokratických práv.

Rouček (ČSSD): Výsledky demokratických voleb v Gruzii vítáme
Foto: liborroucek.cz
Popisek: Europoslanec Libor Rouček

"Naše poděkování patří také OBSE (Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě), pozorovatelským misím a institucím v Gruzii," řekl místopředseda S&D Libor Rouček.

Gruzínské volby i přes drobné nedostatky a značně polarizovanou kampaň ukázaly dodržování základních svobod a příslib dalšího demokratického vývoje země. Edit Herczog, členka pozorovatelské mise Evropského parlamentu uvedla: "Vítáme silnou účast žen v těchto volbách. Vidíme to jako pozitivní znamení pro pokojný přechod moci a doufáme, že se ženy budou i nadále aktivně podílet na politickém životě Gruzie. Obracíme se na nově zvolené politické elity, a to jak ve vládě, tak v opozici, aby společně pracovali v duchu národní jednoty, aby i nadále podporovali demokratické reformy a prorůstový ekonomický vývoj společně s posíilováním strategického partnerství s Evropskou unií."

Libor Rouček dodal:"Jako evropští socialisté a demokraté žádáme budoucí vládu v Tbilisi, aby věnovala větší pozornost sociálnímu a pracovnímu právu pro gruzínské občany. Pravidelný a otevřený pracovní dialog s gruzínskými odbory je nezbytný."

Tiskové oddělení frakce S&D v Evropském parlamentu

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Libor Rouček - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havířov má další dvě tenisové haly

20:51 Havířov má další dvě tenisové haly

Ve městě je aktuálně pět krytých tenisových kurtů