Seďa (ČSSD): Proč je druhý pilíř důchodové reformy nevhodný a co vlastně tají vládní koalice

31.08.2012 21:26 | Zprávy

Je jen dobře, že se naši občané nenechají opít rohlíkem současné vládní koalice. Vždyť podle zveřejněných údajů se zvýšil počet smluv na penzijní připojištění (třetí pilíř důchodové reforma).

Seďa (ČSSD): Proč je druhý pilíř důchodové reformy nevhodný a co vlastně tají vládní koalice
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Problémem totiž je, že od ledna dojde k transformaci současných penzijních fondů a ti, kteří uzavřou své penzijní připojištění do 30.11.2012 budou mít stejné podmínky, kromě změn týkajících se výše státního příspěvku. A také současní účastníci penzijního spoření si v průběhu měsíce prosince mohou vybrat své naspořené peníze.

Základním problémem nového dobrovolného důchodového pilíře je, že pokud klient do něj vstoupí, pak z tohoto druhého pilíře již nevystoupí. Smlouvu totiž nebude možno kvůli udržení stability systému vypovědět. A že neexistuje žádná ochranná lhůta po jejím podepsání. Opravdu je nepochopitelné, že ani bezprostředně po podpisu smlouvy  nebude možno od smlouvy odstoupit, například když smlouvu podepíše na nátlak zprostředkovatelů.

Standardním prvkem ochrany spotřebitelů je určitá ochranná lhůta, v níž lze od uzavření smlouvy bez zbytečných nákladů a komplikací vystoupit. Například každou pojistnou smlouvu lze vypovědět při každém výročí, lze odstoupit od nákupu na internetu a ochrannou lhůtu má i spotřebitelský úvěr. Je zajímavé, že ministerstvo financí návrh na zavedení ochranné lhůty, kterou předložila Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR nepřijalo. Přitom ochrana klienta se skloňuje ve všech pádech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: cssd.cz

Řada lidí nežije důstojný život, obává se o svou budoucnost a nemá důvěru ve stát

To máte úplnou pravdu, v tom, co tvrdíte, ale co s tím hodláte dělat? Nebo i lépe, proč jste s tím něco neudělali, když jste byli docela dlouho ve vládě? Nebo myslíte, že to před 4 roky byla situace dobrá, že se nám žilo dobře a lidé se nebáli o sovu budoucnost a věřili státu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Nenechme si naši suverenitu vzít

18:09 Vondráček (Svobodní): Nenechme si naši suverenitu vzít

Odpověď europoslanci Kolářovi na dotaz, jak by právo veta omezilo suverenitu České republiky, publik…