Senátor Schwarz: I já mám těch báchorek, lží a jen slibů plné zuby

17.07.2012 11:19

Senátor odpovídá na dotaz čtenáře serveru ParlamentníListy.cz.

Senátor Schwarz: I já mám těch báchorek, lží a jen slibů plné zuby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Zdeněk Schwarz

Dotaz: Lékařský odborový klub v čele se svým předákem Martinem Engelem tvrdí, že jednání s vládou nikam nevedla, a proto musí přistoupit k tvrdým protestním akcím. Čeští lékaři tak podle něho chystají další akci a tentokrát ve spolupráci s kolegy ze zemí Visegrádské čtyřky a hromadné výpovědi budou podávat koordinovaně s nimi. Co si o tom myslíte? Nemyslíte si, že jde o nehoráznost? Vždyť už nedávno (aspoň do určité míry) byly jejich požadavky vyslyšeny. Všichni si musí utahovat opasky a doktoři jen zneužívají svého postavení.

Dobrý den z dovolené,

Co si o tom myslím? Jako lékař ZZS souhlasím. Jako ředitel ZZS souhlasím. Jako senátor souhlasím. A jako občan nebo třeba Pražák také souhlasím.

Zde jsou mé důvody:

1. Sliby se mají plnit.

2. Chlapské slovo se má dodržet.

3. Uhýbá a neplní sliby jen srab a bačkora. Takový nemá ve vedoucí funkci a resortu co pohledávat.

4. Podrazy neodpouštím.

5. I já mám těch báchorek, lží a jen slibů plné zuby.

6. Když má ČR na ledajaké blbosti a nesmysly, tak musí najít i dostatek prostředků na zdravotnictví. Pokud management není schopen zajistit kvalitu a dobré hospodaření, tak nemá ve funkci setrvávat a drbat zdravotníky. ČR musí najít dostatek prostředků na zaplacení zdravotníků, které má k nezaplacení = skvělé, ale musí samozřejmě rozlišovat a nesmí paušalizovat.

7. Doufám, že zaměstnanci ZZS nyní podpoří LOK a ostatní zdravotníky a nikoliv MZ, jak tak učinili při poslední akci, kdy je ministr podrazil a slíbené jim nedal (nezajistil). Při tom bez nich by zde nejspíše už dávno nebyl a Vláda také ne, protože by situaci neustáli. Oni pomohli udržet systém a funkční zdravotnictví bez dopadu na pacienty a občany.

8. Za takové podrazy se z funkcí v politice v civilizovaném světe odstupuje, ale jak jsme v našem Kocourkově již asi zvyklí, nikoliv. Proto jsem pro opakování a neustupování, dokud tito neschopní neodejdou.

9. Podle mého názoru musí být zajištěny nejdříve priority a teprve poté to ostatní. A prioritou je zdraví a život, bezpečnost a vzdělání. Pokud bude na tyto priority, tak můžeme utrácet za další a za ty blbosti až úplně nakonec, budeme-li bohatí.

Hezké léto

Schwarz

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: azz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Dámy a pánové jsou minulostí

12:17 Senátor Valenta: Dámy a pánové jsou minulostí

Komentář na facebookovém profilu k změnám oslovování v duchu genderových teorií