Sobotka (ODS): Jako prezident se zaadím o zastavení eroze demokracie

17.05.2012 18:56 | Zprávy

Občanští demokraté v Jihočeském kraji volí svého kandidáta na prezidenta.

Sobotka (ODS): Jako prezident se zaadím o zastavení eroze demokracie
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Přemysl Sobotka

Volebním shromážděním v Českých Budějovicích ukončili hlasování v prezidentských primárkách občanští demokraté ve volebním regionu „Jih“. Svůj hlas mohli dát v tajném hlasování 1. místopředsedovi Senátu Přemyslu Sobotkovi nebo poslanci Evropského parlamentu Evženu Tošenovskému. Výsledky voleb v regionu budou známy již zítra.

Přemysl Sobotka, 1. místopředseda Senátu, se ve svém proslovu ke členům ODS zastavil u aktuální politické situace: „Jako prezident se jasně zasadím o zastavení dnešního trendu eroze demokracie. Vždy jsem odmítal jakékoli alternativní cesty mimo demokracii, které vždy vedou k totalitě. Principy, které jsem hájil v dresu ODS, budu hájit i nadále.“

„V Evropské unii jsme suverénním, sebevědomým členem, sebevědomou zemí, která se nemusí krčit někde v koutě. Proto chci bojovat o realistický pohled na Evropskou unii, se znalostí věcí, s potřebou jednat o záležitostech, které se dotýkají nás, s naší historickou zkušeností, dotýkající se našeho každodenního života. Je potřebný realistický pohled, ne velké vzdušné zámky,“ poznamenal na účet EU poslanec Evropského parlamentu, bývalý hejtman Moravskoslezského kraje a primátor Ostravy Evžen Tošenovský.

Do Českých Budějovic si přišlo poslechnout oba kandidáta na prezidenta na 90 členů ODS z oblastních sdružení Český Krumlov, Strakonice, Prachatice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec a České Budějovice. Ti mohli hlasovat pro vybraného kandidáta také již v úterý a středu v oblastních kancelářích ODS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ODS

Ing. Monika Oborná byl položen dotaz

Kde přesně se mají v obcích rušit školy?

Od vás o tom slyším prvně. Prý něco takového navrhuje STAN. Podle čeho se bude rozhodovat, jaké školy a kde se budou rušit? Protože zatím, když tato vláda něco rušila, tak to bylo vždy dost nekoncepční a většinou to ani s nikým, včetně lidí, co v těch obcí žijí neprodiskutovala

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: