Sobotka: Premiér Nečas nemůže ignorovat protest více než 100 tisíc občanů

22.04.2012 9:08 | Zprávy
autor: cssd.cz

Koaliční pravicová vláda má na svém kontě další unikátní rekord.

Sobotka: Premiér Nečas nemůže ignorovat protest více než 100 tisíc občanů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Poprvé od listopadové revoluce v roce 1989 se na Václavském náměstí shromáždilo více než sto tisíc občanů, aby požadovali odchod Nečasovy vlády a předčasné volby.

Není možné, aby se předseda vlády tvářil, že se nic neděje a že ho demonstrující občané vůbec nezajímají. Není možné ignorovat takto silně vyjádřený nesouhlas s vládními nespravedlivými reformami a politikou škrtů, která ničí růst i pracovní místa.

Situace ve společnosti vyžaduje rychlé a zásadní demokratické řešení. Klíč k němu má předseda vlády i obě vládní strany ODS a TOP 09. Je nutno jednat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Veřejný zájem

K tomu, co píšete zde - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Svarovska-Zeleni-Nahoda-nebo-zakon-na-miru-791498, kdo rozhoduje, jaká stavba je ve veřejném zájmu? Na základě čeho? Jinak brát lidem právo se odvolat obecně se mi vůbec nelíbí a děkuji za upozornění.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Další spoluhráč v energetickém tažení

19:10 Ministr Havlíček: Další spoluhráč v energetickém tažení

Česko a Itálie posouvají debatu o energetické bezpečnosti Evropy.