Na České správě sociálního zabezpečení byla uzavřena nevýhodná smlouva o nákupu předražených tiskáren, kterou odnesl ředitel a byl odvolán. I v ostatních patrech ČSSZ visí nad některými úředníky pověstný Damoklův meč a zřejmě brzy přijdou o práci. Tato čistka je logická a chvályhodná, smutné zůstává jen to, že zmínění úředníci zřejmě byli nebo jsou v určité míře provázáni s bývalým prvním náměstkem Šiškou. Tleskáme ráznosti paní ministryně, avšak vraťme se k palčivějším problémům, které resort práce a sociálních věcí trápí.
Vedle každodenně medializovaných sKaret jsme svědky toho, že jsou i nadále úředníci Úřadu práce přetěžování neúnosným počtem žadatelů o nepojistné sociální dávky a nefunkčním softwarem, který se vlastně učí za pochodu. Školení zaměstnanců neexistují, nikdo vlastně neví, jak má systém fungovat a selhání nadřízení neodpouští. Pracovat dnes na Úřadě práce (zvláště v oblasti hmotné nouze) je doslova za trest.
Na místní šetření a kontrolu využitelnosti sociálních dávek jednoduše nezbývá čas, a pokud zbývá, jsou vykonávány ve spěchu a často těmi, kdo jej podle zákonů vlastně vykonávat nesmí. Úřad práce oslovuje již dlouho obecní úřady s žádostí o pomoc při místním šetření. Některé obce opravdu pomáhají. Ale pozor! Jsou k tomu věcně nepříslušní a tato činnost (byť pochopitelná) není v souladu s platnými zákony. Pokud by totiž na základě místního šetření věcně nepříslušnou osobou byl žadatel odmítnut, je to poměrně slušný důvod k tomu, aby se proti rozhodnutí odvolal a odvolání bylo úspěšné.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Čí je to vina?
Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...
Další články z rubriky
11:05 Nová sociální demokracie: Objevily nás profesionální trollí farmy
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hodnotám strany.
- 10:02 Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami
- 9:03 Koudelka (Trikolora): Název státu
- 8:19 Kuba (Naše Česko): Veřejnoprávní média nejsou hračka vlády
- 7:17 Ministryně Schillerová: Zajistíme informace pro vietnamské podnikatele
- 6:23 Nedvěd (SOCDEM): Skutečný problém ČT je jinde. Je to důvěra

