Vacek (VV): Akreditační komise nemá pravdu

23.02.2012 6:25

Dne 20. 2. 2012 projednal rektor soukromé vysoké školy EPI s.r.o, Oldřich Kratochvíl, s poslancem PhDr. Martinem Vackem /VV/, stanovisko EPI, s.r.o. k hodnocení této vysoké školy ze strany Akreditační komise ČR.

Vacek (VV): Akreditační komise nemá pravdu
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Logo Věcí veřejných

Rektor konstatoval, že AK ČR předala MŠMT ČR zprávu, která vysokou školu poškozuje a navíc uvádí údaje, jenž neodpovídají skutečnosti. Vysoká škola očekává, že rozkladová komise ministra školství profesionálně posoudí podklady, které EPI, s.r.o. AK dodalo a rozhodne ve prospěch této vysoké školy. Vysoká škola současně vyjadřuje údiv nad tím, že se AK zjevně snaží omezit možnosti studia mladých lidí i střední a starší generace na EPI s.r.o. přesto, že si toto studium studenti v plném rozsahu platí a nejen že stát nestojí žádné finance, ale navíc škola odvádí daně do státního rozpočtu. Poslanec PS PČR a předseda výboru pro sociální politiku Martin Vacek vyjádřil škole podporu a přislíbil pomoc všem studujícím, kteří mají zájem studovat, protože ve vzdělání vidí jejich budoucnost pro společnost i pro ně samé.

Očekáváme, že s ohledem na kompetence MŠMT připravovaný rozklad EPI, s.r.o. objektivně posoudí a zvrátí tak neobjektivní stanovisko AK ČR.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Veciverejne.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Všechna pravidla musí být odůvodněná a srozumitelná

15:50 Piráti: Všechna pravidla musí být odůvodněná a srozumitelná

Komentář na facebookovém profilu ke koronavirové pandemii