Vacek (VV): Akreditační komise nemá pravdu

23.02.2012 6:25

Dne 20. 2. 2012 projednal rektor soukromé vysoké školy EPI s.r.o, Oldřich Kratochvíl, s poslancem PhDr. Martinem Vackem /VV/, stanovisko EPI, s.r.o. k hodnocení této vysoké školy ze strany Akreditační komise ČR.

Vacek (VV): Akreditační komise nemá pravdu
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Logo Věcí veřejných

Rektor konstatoval, že AK ČR předala MŠMT ČR zprávu, která vysokou školu poškozuje a navíc uvádí údaje, jenž neodpovídají skutečnosti. Vysoká škola očekává, že rozkladová komise ministra školství profesionálně posoudí podklady, které EPI, s.r.o. AK dodalo a rozhodne ve prospěch této vysoké školy. Vysoká škola současně vyjadřuje údiv nad tím, že se AK zjevně snaží omezit možnosti studia mladých lidí i střední a starší generace na EPI s.r.o. přesto, že si toto studium studenti v plném rozsahu platí a nejen že stát nestojí žádné finance, ale navíc škola odvádí daně do státního rozpočtu. Poslanec PS PČR a předseda výboru pro sociální politiku Martin Vacek vyjádřil škole podporu a přislíbil pomoc všem studujícím, kteří mají zájem studovat, protože ve vzdělání vidí jejich budoucnost pro společnost i pro ně samé.

Očekáváme, že s ohledem na kompetence MŠMT připravovaný rozklad EPI, s.r.o. objektivně posoudí a zvrátí tak neobjektivní stanovisko AK ČR.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Veciverejne.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromníci: Ministr Síkela dělá první velkou chybu

22:09 Soukromníci: Ministr Síkela dělá první velkou chybu

Komentář na facebookovém profilu ke kompenzacím za předvánoční lockdown