Vláda: Zákaz prodeje lihovin se do týdne zmírní

20.09.2012 8:17 | Zprávy
autor: Vlada.cz

Do týdne ministři připraví opatření k zajištění distribuce nové výroby lihovin a dopracují opatření k uvolnění zadržených zásob lihovin.

Vláda: Zákaz prodeje lihovin se do týdne zmírní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

Vládní kabinet se na večerním zasedání shodl, že je možné zmírnit zákaz prodeje a podávání lihovin od dvaceti objemových procent etanolu. „Vláda doporučuje ministru zdravotnictví a zemědělství, aby příští týden byla dopracována opatření k zajištění a distribuci nové výroby lihovin a současně ukládá ministrům zdravotnictví, zemědělství, průmyslu a obchodu a ministru financí dopracovat opatření k uvolnění zadržených zásob,“ zní usnesení vlády.

„Chceme, aby datum spuštění obou opatření bylo ke stejnému dni,“ řekl premiér Petr Nečas s tím, že dále vláda uložila ministru financí ve spolupráci s ministrem vnitra, zemědělství, průmyslu a obchodu a zdravotnictví zpracovat analýzu činnosti státní správy, především Finanční a celní správy, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, České obchodní inspekce, hygienické služby a Policie ČR v oblasti postihování černého trhu s alkoholem a předložit ji do konce října k projednání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sláma (Trikolora): Úcta k vyhaslým životům nejen na tomto místě je závazkem

19:10 Sláma (Trikolora): Úcta k vyhaslým životům nejen na tomto místě je závazkem

Projev při pietním aktu na bývalé pražské Kobyliské střelnici