Votava (ČSSD): Česká republika ve výprodeji! No, nekupte to

5. 5. 2013 7:27

Lobkovický palác je odklepnut Němcům. Titulek tedy zcela výmluvný. Tedy přesněji, tento palác prodáváme za babku.

Votava (ČSSD): Česká republika ve výprodeji! No, nekupte to
Foto: Archiv
Popisek: NS - LEV 21
reklama

 

Za rok jdeme k parlamentním volbám. Nečasova vláda před svým koncem, rychle a zmateně rozprodává či spíše daruje vše, co jí přijde pod ruku. Majetek získaný prací předků se skoro rozdává. Nedávno schválené církevní restituce zaplatí za Nečase budoucí generace. Také penzijní reformu zaplatí další generace. Zadlužení státu pokračuje prudkým tempem. 
 
Vládní výmluvy na krizi, nejsou na místě. Nestačíme se divit nad předraženými nákupy a naopak nad nevýhodnými prodeji státního majetku. Nedávné přiklepnutí Lobkovického paláce Němcům za „drobný“ peníz, je jeden z dalších nevýhodných obchodů této vlády. 
 
Tento malostranský skvost, kulturní památka České republiky, budova s výhledem na Pražský hrad, je skoro darována Němcům. Cena za tento objekt, včetně uměleckých děl, byl stanoven na 670 milionů korun. Přitom Česká republika má zaplatit jen za pozemek pro nové velvyslanectví v Berlíně, o rozloze 2320 metrů čtverečních 10 mil. eur, tedy 260 milionů korun. Samozřejmě to není tak exkluzivní poloha, jakou má Lobkovický palác na Malé Straně. 
 
Výstavba nové budovy velvyslanectví v Berlíně má stát dalších 260 milionů korun. Sečteno, tedy 520 mil Kč. Při šikovnosti českých ministerských úředníků je již dnes jasné, že jsou to jen čísla pro české občany. Po realizaci celé této šikovné transakce, bude výsledek zcela jiný. Těch slibovaných 520 milionů korun dostane zcela jinou podobu. Cena nového českého velvyslanectví totiž zcela určitě výrazně převýší cenu prodeje za Lobkovický palác. Němci budou mít palác, kulturní skvost, my nejspíše betonové monstrum. 
 
Dnešní vládní pravice provádí nezvratné kroky na úkor budoucích generací. Zadlužuje tuto zem. Občané se dostávají její zásluhou do ekonomické pasti. Nezaměstnanost neustále stoupá. Roste zadlužení domácností. Zdravotní péče se stává nedostupnou. Bezdomovci zatěžují města. Potravinová soběstačnost republiky neustále klesá. 
 
Nečasova pravicová vláda ví, že její dny jsou sečteny. Hrozící volební porážku se snaží odvrátit svou goebbelsovskou propagandou. Tedy, že stokrát opakovanou lží, přesvědčí občany. Své vládní kroky kryjí primitivním antikomunismem. Tedy strašením občanů, jednou Řeckem, či Kyprem, podruhé návratem komunistů k moci. Zneužívají mladou generaci k této propagandě. Snaží se rozdělit společnost. 
 
Naopak, ten kdo přivádí komunisty do radnic, je tato pravicová vláda pod vedením Petra Nečase. Za rok tato vláda nebude nikomu scházet.  
 
Přemysl Votava, předseda krajské organizace LEV 21 v Praze     

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: NS - LEV 21

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (TOP 09): Vrbětice se musí stát symbolem naší suverenity

19:28 Zdechovský (TOP 09): Vrbětice se musí stát symbolem naší suverenity

Komentář na facebookovém profilu k obvinění ruských tajných služeb z exploze ve Vrběticích