Zahradil (ODS): Evropa potřebuje flexibilitu, jinak zanikne

05.12.2011 8:18 | Zprávy
autor: ODS

Nestavíme se proti existenci eura jako takové, jsme ale proti špatným opatřením, která euro nezachrání a Evropu naopak roztrhají na kusy.

Zahradil (ODS): Evropa potřebuje flexibilitu, jinak zanikne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil

V debatě předcházející evropskému summitu to řekl předseda skupiny Evropských konzervativců a reformistů Jan Zahradil. Jedním z takových nefunkčních opatření je podle něj daňový protektorát pro celou sedmadvacítku, který zvažuje Německo, stejně jako urychlená centralizace moci.

Celý projev Jana Zahradila:

Vážený pane předsedo, máme se tu bavit o přípravě na Evropskou radu, ale někdy nevím, o jaké Evropské radě mluvíme. Zatím mám pocit, že máme minimálně dvě Rady.

První - ta formální - zastupuje dvacet sedm členských států a schází se pouze příležitostně, podle předem dohodnutého harmonogramu.

A další rada má jen dva členy - pana Sarkozyho a paní Merkelovou. Tato Rada zasedá nepřetržitě a skutečně rozhoduje. To je mimochodem pěkný důkaz toho, že když nastanou těžké časy, takzvaná komunitární metoda se ukáže jako jedna velká iluze a rozhodují členské státy, zejména ty silné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Jak byste zranitelnost definovala vy?

Koho je podle vás třeba chránit a komu pomoci? Bohužel realita je dnes taková, že ti, co pomoc od státu opravdu potřebují, se jí buď nedočkají vůbec nebo je hodně mizivá a naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jakob (TOP 09): Kdo netleská, může být potrestán?

20:07 Jakob (TOP 09): Kdo netleská, může být potrestán?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. června 2026 k ohrožení svobody slova Babišovou vlád…