Zelení: Cesta k účinnému zákonu o ovzduší je stále před námi

08.05.2012 17:44

Poslanci 2. 5. 2012 schválil senátní verzi návrhu zákona o ovzduší a bohužel tak nevyslyšeli výzvu Strany zelených k odmítnutí obou verzí (původní poslanecké i senátní) a k urychlenému návratu k vládní verzi zákona, která byla nejkvalitnější a měla i podporu odborné veřejnosti.

Zelení: Cesta k účinnému zákonu o ovzduší je stále před námi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

Poslanci tak vytvořili prostor pro rozsáhlé výjimky a pro snížení příjmu do státního rozpočtu z poplatků za znečišťování ovzduší (ve srovnání s vládním návrhem).  Zákon bude bohužel nedostatečně nutit znečišťovatele k rychlejšímu uplatňování skutečně nejmodernějších a nejčistějších technologií. Naštěstí zákon přináší i některé prospěšné změny, které by měly umožnit obcím vymezení nízkoemisních zón a zakázat do nich vjezd zastaralým automobilům pod podmínkou zajištění objízdné trasy. Budeme proto ve spolupráci s našimi zastupiteli prosazovat rychlé zavádění těchto zón.

Chceme čistý vzduch a děkujeme Vám za podporu v tomto našem úsilí! Nyní oslovíme poslankyně a poslance s našimi návrhy na rychlou novelizaci zákona tak, abychom měli v České republice zákon, který bude skutečně účinným nástrojem v řešení jednoho z největších problémů životního prostředí  v České republice.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Zeleni.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Brabec: Nová zelená úsporám patří k nejefektivnějším a nejdostupnějším dotačním programům

22:45 Ministr Brabec: Nová zelená úsporám patří k nejefektivnějším a nejdostupnějším dotačním programům

Startuje nová etapa programu Nová zelená úsporám, za kombinaci opatření bonus až 200 000 Kč.