Změna pro Liberec: Vedení města převzalo kontrolu nad krajskou nemocnicí

04.02.2013 8:18 | Zprávy
autor: nasliberec.cz

Liberecké zastupitelstvo fakticky převzalo kontrolu nad Krajskou nemocnicí Liberec, a.s. Tím, že neschválilo návrh Libereckého kraje na jmenování nových členů dozorčí rady, došlo k absurdní situaci: vedení kraje jako zástupce většinového vlastníka (82.5 %) nemá v dozorčí radě ani jednoho člena a tím mu byla odebrána možnost dohlížet na fungování a hospodaření společnosti, za jejíž výsledky musí nést odpovědnost.

Změna pro Liberec: Vedení města převzalo kontrolu nad krajskou nemocnicí
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce

Jak je to možné? Podle vysvětlení Zuzany Kocumové, náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví, tělovýchovu a sport, jde o důsledek zvláštních pravidel pro odvolání a jmenování členů dozorčí rady.

"Podle stanov společnosti se na odvolání a jmenování členů dozorčí rady musí shodnout všichni akcionáři, tedy i zástupce města Liberec, které vlastní 17.5 % akcií. Zastupitelé města ani kraje si dosud navzájem svoje navržené kandidáty nikdy nekádrovali ani neblokovali. K tomu došlo poprvé a vzniklou situací se budeme muset vážně zabývat i z hlediska širších vztahů mezi městem Liberec a Libereckým krajem".

Josef Šedlbauer dodává: "Obměnu dozorčí rady zablokovali zástupci ČSSD, ODS, KSČM a Unie pro sport a zdraví, jejichž politici sedí v dozorčí radě a ve vedení nemocnice. Bez nadsázky se dá říct, že si tito liberečtí politici vzali nemocnici jako rukojmí".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…