„Podvod.“ Granáty pro Ukrajinu a role Pavla. Obeznámený zdroj vše vyzradil

28.03.2024 10:30 | Komentář

Zachrání česká iniciativa s dělostřeleckou municí válčící Ukrajinu? Podle politického pozorovatele Erika Besta nad celou akcí visí mnoho otazníků. Ukázaly to prý také informace amerického analytika, který si všímá role prezidenta Pavla a západních zpravodajských služeb.

„Podvod.“ Granáty pro Ukrajinu a role Pavla. Obeznámený zdroj vše vyzradil
Foto: KPR
Popisek: Prezidenti Pavel a Zelenskyj

Politický pozorovatel, analytik a komentátor Erik Best zveřejnil v úterý ve své pravidelné rubrice Final Word informace, které zcela zpochybňují roli českého prezidenta v iniciativě, jejímž cílem je sehnat statisíce kusů dělostřelecké munice pro ukrajinskou armádu. 

Anketa

Škodí Andrej Babiš České republice?

13%
85%
hlasovalo: 39117 lidí

V článku nazvaném „Skutečná úloha Petra Pavla v české muniční iniciativě“ cituje Best autora jménem Jurij Švec, který podle svých slov osobně zná obchodníky se zbraněmi, kteří danou munici nyní určenou pro Ukrajinu ve světě našli. Švec je ukrajinského původu a za sovětské éry působil jako zpravodajský důstojník KGB ve vysoké hodnosti. Nyní dlouhá léta žije ve Spojených státech, má americké občanství a zcela podporuje Ukrajinu ve snaze ubránit se ruské agresi. 

„O této iniciativě minulý týden v ruskojazyčné analýze na YouTube hovořil Jurij Švec, bývalý důstojník KGB, který je nyní americkým občanem a velkým podporovatelem Ukrajiny. Obchodníky se zbraněmi, kteří granáty našli, prý osobně zná, a Pavel v tom nesehrál vůbec žádnou roli. Dostal pouze příležitost posílit svoji politickou autoritu, jak uvedl Švec. Je to smutné, ale pokud je pravda, co tvrdil Švec na YouTube o muniční iniciativě pro Ukrajinu prezidenta Petra Pavla, znamená to, že Pavel je chodící dezinformační kampaní. Podle Švece neměl Pavel s vyhledáváním granátů nic společného, ale byl využit k legalizaci obchodů dobrovolníků zřejmě napojených na zpravodajské služby, a tím dostal příležitost posílit svoji politickou autoritu. Z velké části je trh se zbraněmi ovládán zpravodajskými službami, dodal Švec, ale Česká republika jen tak zničehonic dokázala najít značné množství nábojů,“ napsal Best (ZDE a ZDE)

Podle jeho slov není zaručeno, že celá akce dospěje do zdárného konce a slíbené statisíce kusů munice skutečně Ukrajinci pro použití v boji získají. Možné prý je i to, že Rusové začnou útočit na dodávky vojenského materiálu. „Může se stát, že Rusové začnou zasahovat vlaky s tímto zbožím. Pokud se říká, že první dodávky mají dorazit na konci května a začátku června, do té doby se může situace velmi změnit,“ popisuje pro ParlamentníListy.cz.

„Sleduji výstupy Švece už dlouhou dobu a je to člověk, který na sto procent podporuje Ukrajinu, ale také neakceptuje některé sporné záležitosti, jako korupci a jiné věci. Stojí za Ukrajinou, ale když vidí nějakou nesprávnou věc, nebojí se na to poukázat. Stejně tak říká, že osobně zná lidi, kteří ve světě tu munici pro tzv. českou iniciativu shánějí a prý ví, že s tím Petr Pavel nemá a neměl nic společného. Přitom on nemá nic proti tomu, že Pavel pomáhá Ukrajině, právě naopak. Nechce ale, aby z té iniciativy nakonec byl podvod,“ sděluje pozorovatel.

Pokud by všechno dopadlo tak, jak prezentuje česká vláda, skončí česká iniciativa velkým úspěchem a pomocí Ukrajině. „Jenže od té doby, co toto téma začal podrobně rozebírat mnou citovaný Švec, se situace změnila a je tady hodně pochybností. Ano, můžeme říci, že to říká pouze tento jeden člověk a nepředložil ke svým tvrzením žádné hmatatelné důkazy, ale on je velice erudovaný, ví, o čem mluví a má evidentně dobré kontakty,“ zdůrazňuje Best.

„Můžeme se domnívat, že celá ta akce neprobíhá tak, jak nám je prezentováno. Prezident Pavel při své návštěvě BIS mluvil o tom, že nám protivníci předkládají falešnou realitu a kvůli tomu je společnost rozpolcená. Jenže v případě této muniční iniciativy je nám zřejmě také předkládána falešná realita. Podle mě je možné říci, že celá ta akce je malá muniční maškaráda Petra Pavla. Nemůže to být tak, jak nám to prezentují, protože jinak by se neobjevily všechny zmíněné pochybnosti. Evidentně to není čestná hra a uvidíme, jak se to bude vyvíjet,“ doplňuje závěrem Erik Best pro ParlamentníListy.cz.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Radim Panenka

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Papaláši

Nemáte dojem, že se vy politici, evidentně SPD nevyjímaje, chováte jako papaláši? Přijde vám etické zvyšovat si platy, když většině lidem klesají, a když ještě k tomu pobíráte náhrady? Navíc podle vás je v pořádku a etické vůči nám lidem, kteří vše platíme z našich daní, pobírat náhrady v plné výši,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

PePa chce posílit svoji politickou autoritu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJamščik , 28.03.2024 12:09:27
To je zbytečná a marná snaha. Co neexistuje, to nemůže být posíleno. Křivopřísežník a agent-prezidentčík 107 Pávek žádnou autoritu nemá. Přísahami na obě strany rozděleného světa ztratil zcela morální kredit. Je to pouze servilní lokaj a onuce amerického korporátního fašismu, před kterým si každý slušný člověk odplivne. Stejně tak jako před vládnoucí pětidemoliční chátrou. Americký korporátní fašismus i ukrajinský nacismus jsou odsouzeny skončit na smetišti dějin. Přes dvě staletí trvající anglosaské a americké koloniální nadvlády nad světem definitivně skončilo. Každá kolonizace, tedy i ta anglosaská a americká, v sobě skrývá ty nejhorší zločiny. Vojenskou agresi, válečné zločiny, masové vraždění, zotročení slabších, loupení a drancování bohatství kolonií. Rusko (i SSSR) to byla a stále je pevná skála na cestě koloniální politiky odvěkého západního loupežného chtíče Drang nach Osten (nově New World Order). Na této skále si vylámali zuby Napolen, vojenská intervence západních států a Hitler. Stejně tak dopadnou anglosasští a američtí lupiči a celý agresivní spolek NATO. Nepomohou jim ani pohrobci ukrajinských SS a banderovců ze znacifikované Ukrajiny ani skvadra idiotů ochotných, po vzoru lokaje Zelenského, obětovat svoje země a jejich lid za zájmy USA ve válce s Ruskou federací. Válka v éře ZHN znamená konec lidstva i většiny forem života na Zemi. SMRT FAŠISMU A NACISMU! MÍR LIDEM CELÉHO SVĚTA!

|  21 |  0

Další články z rubriky

„Teď úkoly pro Fica.“ Po volbách: Jde i o nás a Ukrajinu

10:43 „Teď úkoly pro Fica.“ Po volbách: Jde i o nás a Ukrajinu

Teď je na Robertu Ficovi, aby očistil slovenskou politiku od tlaků některých organizací, uvádí po ví…