Celý týden někdo nadává Zemanovi. Nyní do debaty vstupuje Zdeněk Zbořil

03.11.2014 15:27 | Zprávy

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Za hrůzostrašné považuje politický analytik Zdeněk Zbořil referování o cestě prezidenta Miloše Zemana do Číny, kdy se místo obsahu jednání řešily jen prkotiny. Podobně hodnotí i rozruch kolem udílení státních vyznamenání, kdy se jen hledají poklesky u hlavy státu. V souvislosti s volbami v Doněcku a Luhansku spekuluje o tom, že už existuje dohoda mezi ruským a ukrajinským prezidentem.

Celý týden někdo nadává Zemanovi. Nyní do debaty vstupuje Zdeněk Zbořil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog Zdeněk Zbořil

Nejkomentovanějším domácím politikem uplynulého týdne byl zcela jistě prezident Miloš Zeman. V souvislosti s jeho návštěvou Číny se nejvíce probíral návrat soukromým letadlem. „To referování o jeho cestě téměř ve všech českých médiích bylo úplně hrůzostrašné. To je vrchol nekompetentnosti a drzosti. Z těch informací přímo vylézá na povrch nenávist, kterou většina novinářů vůči prezidentu republiky má,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz politický analytik Zdeněk Zbořil.

„Premiér Sobotka to řekl velmi jemně, takže si zřejmě ti hoši, agresivní a asertivní novináři, nevšimli, že referování o zpáteční cestě a o jednom výroku o jedné Číně a dvou státech překrylo celé zpravodajství o jednání prezidenta v Číně. Takže se o něm dozvídáme až z Hovorů z Lán nebo od lidí, kteří v té delegaci byli. Tak pro to já naprosto nemám vůbec pojmenování. To je takový diletantismus, o kterém jsem sice věděl, že existuje v českých médiích, ale že to kleslo tak hluboko, to jsem byl skutečně překvapen,“ přiznává Zdeněk Zbořil.

Místo obsahu jednání se probírají prkotiny

To, že prezident republiky letěl zpátky soukromým letadlem firmy, která se jednání také zúčastnila, a to proto, aby stihnul program u příležitosti státního svátku, nevzrušuje nikoho jiného než několik českých novinářů. „Zřejmě nedokáží o té cestě informovat jinak než pomocí drbů a pomluv. A to, že stejně útočili na prezidenta také někteří politici, není překvapení, vždyť to je pořád jedna a ta samá parta. Když nejsou s to – až na jednoho či dva – diskutovat kvalifikovaně o rozpočtu, tak se soustředí na prkotiny,“ míní politolog.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Petr Letocha byl položen dotaz

,,V této geopolitické realitě je naprosto jasné, že země musí být připravena"

Na co přesně máme být podle vás připraveni? Myslíte, že Rusko, které už 3 roky neúspěšně válčí na Ukrajině, rozpoutá teď další světovou? Nevím, ale neprobíhají tu spíš jen závody ve zbrojení a strašení? Co podle vás svědčí o tom, že by Rusko nebo někdo jiný? Zaútočil na další státy EU potažmo na nás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jako covidová opatření, bude to ošklivé. Erik Best k boji mezi EU a Trumpem

14:20 Jako covidová opatření, bude to ošklivé. Erik Best k boji mezi EU a Trumpem

Situace mezi USA a Evropou se může vyostřit a na obyvatelstvo mohou dopadnout srovnatelně silná omez…