EU je pozve až k nám do postele. Neznámá a naléhavá fakta o nebezpečí Turecka pro nás

02.05.2017 12:00 | Zprávy

Turecko se emancipuje, spojuje se se Saúdskou Arábií a přestává brát ohledy i na Kurdy, které brání Američané. Vojenský a bezpečnostní analytik Martin Koller nabádá k opatrnosti před jižním sousedem EU, který k nám poměrně nekontrolovaně posílá své emigranty, ale přitom se mocensky orientuje na islámské země. „Integrace Turecka do Evropy je zcela mimo logiku a zájmy Evropy jak ekonomicky, tak bezpečnostně. Přesto neexistují důvody, proč bychom neměli s Tureckem ekonomicky spolupracovat bez politického a ideologického podtextu jako partneři. Obchodník v krámě si také nezve každého zákazníka do bytu. Ovšem nelze se zbavit dojmu, že vedení EU je schopné si pozvat zákazníky nejen do bytu, ale i do postele, pravděpodobně nikoli zadarmo a bez ohledu na svoje občany,“ píše pro ParlamentníListy.cz.

EU je pozve až k nám do postele. Neznámá a naléhavá fakta o nebezpečí Turecka pro nás
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Erdogan - sultán.

Nemocný muž na Bosporu 

Nedávná informace v médiích, že americká armáda operující v Iráku a místy i v Sýrii chrání část Kurdů před tureckou armádou, jen potvrzuje nestabilitu NATO. Zároveň je důkazem, že současná evropská a islámská koncepce světa je stále méně slučitelná. Vinu na tomto vývoji však mají jak USA a státy EU, které se označují jako demokratické, tak Turecko a rostoucí agresivita islámu.

Dlužno dodat, že Američané přistoupili k ochraně svých kurdských spojenců dost pozdě. Konec konců, jsou již téměř sto let garantem vzniku států Kurdů a Arménů, které měly být na základě mezinárodních dohod ze Sevres vytvořeny na území dnešního Turecka. 

V tamním teritoriu jsou to právě Kurdové, kteří pomáhali Američanům již od první války proti Iráku (1990–1991) a těžce na to doplatili. Po drsném výprasku a vyhnání armád Saddáma Husajna z Kuvajtu se koaliční slepenec zastavil na hranici Iráku. Potrhlý irácký diktátor, plod spojení bratrance a sestřenice (stejně jako mnozí jiní muslimové) si mohl doma oddechnout, vyrovnávat účty a napravovat válečnickou reputaci. Politická reprezentace v USA počítala se Saddámem stále jako s nepřehlédnutelným silovým faktorem proti Íránu, takže nad jeho zločiny američtí a evropští demokraté usilovně zavírali oči stejně jako v současnosti před terorismem ze Saúdské Arábie. Doplatili na to šíité na jihu, a především Kurdové na severu. V Kurdistánu byly použity i chemické zbraně a nastal masový útěk do Íránu a Sýrie. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Martin Koller

Petr Letocha byl položen dotaz

,,V této geopolitické realitě je naprosto jasné, že země musí být připravena"

Na co přesně máme být podle vás připraveni? Myslíte, že Rusko, které už 3 roky neúspěšně válčí na Ukrajině, rozpoutá teď další světovou? Nevím, ale neprobíhají tu spíš jen závody ve zbrojení a strašení? Co podle vás svědčí o tom, že by Rusko nebo někdo jiný? Zaútočil na další státy EU potažmo na nás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečkova čísla o přínosu Ukrajinců: Je to usvědčený lhář, připomíná Holec

16:38 Jurečkova čísla o přínosu Ukrajinců: Je to usvědčený lhář, připomíná Holec

Ukrajinskou válku tato koalice nezbytně potřebuje až do voleb, proto Petr Holec neváhá říci, že si p…