Sluníčkáři, vy tu krev na chodnících neutíráte. Naštvaný český veterán volá po tom, co se teď musí udělat v Evropě

20.12.2016 12:05

Rok se sešel s rokem a nic se nezměnilo. Doba, která uplynula od vraždění v Paříži, Bruselu a Nice ukázala, že Evropa je proti invazi radikálních muslimů a islamistických vrahů stále bezbranná. A politici, kteří to způsobili – v první řadě německá kancléřka Merkelová – a kteří žijí v bezpečí za těly svých bodyguardů, tuto tvrdou realitu stále ignorují a smysluplné řešení dosud nepřinesli.

Sluníčkáři, vy tu krev na chodnících neutíráte. Naštvaný český veterán volá po tom, co se teď musí udělat v Evropě
Foto: archiv Lumíra Němce
Popisek: Lumír Němec
reklama

„Samozřejmě, že budeme vždy o krok pozadu proti těmto ‚bad boys‘, ale za současnou situaci si můžeme hlavně my sami,“ říká nekompromisně bezpečnostní expert Lumír Němec. Ví, o čem mluví – před několika lety velel speciální jednotce české armády při jejím historicky prvním bojovém nasazení od roku 1947 (tzv. Akce B proti banderovcům v letech 1946–47 na Moravě a Slovensku, pozn. red.), když se v afghánských horách snažil zadržet muslimský fanatismus před proniknutím do Evropy.

„Čím? Tím, že námi volení politici si sem nechali doslova jako nějakou cestovní kanceláří dovézt statisíce kulturně zcela odlišných a – jak se ukazuje stále jasněji – nám nepřátelsky naladěných cizinců. To slavné zvolání Merkelové ‚Dokážeme to!‘ jen způsobilo, že sami Němci teď oficiálně přiznávají, že v té záplavě zhruba tří milionů migrantů z Afriky, Blízkého a Středního východu, kteří se do Německa nahrnuli za poslední dva roky, je 100 000 z nich bůhvíkde. Prostě nevědí, kde se pohybují, a neznají ani jejich pravou totožnost. Neoficiálně ale Němci přiznávají, že takových migrantů, o kterých nic nevědí a kteří představují bezpečnostní riziko, je až třikrát tolik,“ řekl ParlamentnímListům.cz Lumír Němec.

Rovněž bývalý elitní protimafiánský policista Michal M. varuje před pokračováním, podle něj, sebevražedné evropské imigrační politiky. „To se dalo čekat a bohužel obrana proti těmto ‚samotářským‘ hajzlům je téměř nemožná. Současná situace se šponuje fakt nepěkně a nikomu se nechce nic dělat. Sám nechápu, kam se u politiků ztratil pud sebezáchovy. Třeba ten zavražděný ruský diplomat v Turecku, to je úplně v prdeli,“ řekl Michal M. Problém vidí tento bezpečnostní expert u evropských politiků. „V Evropě dnes bohužel není politik, kterého by ostatní politici pustili s tím něco udělat. Vše je o ekonomice a lidi válčit nechtějí, i když je na to doba,“ řekl ParlamentnímListům.cz expolicista Michal M.

Anketa

Bojíte se jít na vánoční trhy?

73%
27%
hlasovalo: 4806 lidí

Také podle Lumíra Němce je velmi těžké proti ‚samotářským‘ zabijákům zasáhnout, a to i v případě obrany takových významných měkkých cílů, jako jsou třeba vánoční nebo velikonoční trhy, politické mítinky a podobně. „Na to prostě nejsou lidi. Nelze zabezpečit všechny takové cíle. Dám příklad. Chci zaútočit na nějaký vánoční trh v Praze. Seberu někde dodávku a jedu. Vidím, na Staromáku jsou zábrany. Tak to otočím a udělám to jinde, jen v Praze je vánočních trhů několik. A kdyby byly zabezpečeny všechny, tak prostě najedu do lidí na chodníku v bohaté Pařížské ulici či na Příkopech,“ tvrdí bezpečnostní expert Němec.

Situaci by podle něj dnes nevyřešilo ani okamžité obnovení hranic a kontrol na nich. „Na to už je pozdě, i když pomalu k tomuto stavu opravdu, zdá se, spějeme. Teď jsou to ale jen populistické nebo panikářské výkřiky. Proč? Protože už dnes tady máme těchto nelegálních a na svou příležitost čekajících teroristů tolik, že by to k ničemu nebylo. Ne potud, dokud všechny muslimské imigranty, kteří opravdu a skutečně neprchají před válkou, nepošleme tam, odkud sem přišli. To se ale vůbec Evropě nedaří. I v tom Německu jsou statisíce nelegálních, tedy nezákonných běženců, a zpět do jejich zemí jich Němci poslali pár stovek, maximálně tisíců. Ten legislativní proces je prostě zoufale pomalý a neefektivní, i proto, že jsme dopustili, že se nám tady statisícové armády běženců potulují bůhvíkde,“ říká Němec.

Vinu na tom opět podle něj nese bezpečnostní politika Evropské unie. „Vždyť Evropská unie vůči nim funguje v podstatě jako cestovní kancelář! Evropský policejní Frontex se chová jako taxikářská nebo špeditérská firma, která dnes už nabírá muslimy jen 20 kilometrů od břehů Libye! A ti pašeráci a zločinci s tím už sami počítají! Když se podíváte pořádně na stav jejich člunů, tak ony by ani do Evropy přes moře nedopluly! Tak co teď chceme a čemu se divíme?“

Nezbytná řešení ale Lumír Němec pro politiky má: „Za prvé: V prvé řadě důrazná kontrola všech příchozích. Kdo nemá důvod bát se doma o svůj život, okamžitě zpátky. Za druhé, u zbytku, než se prověří jejich motivy nebo než se důkladně kulturně aklimatizují na podmínky Evropy, brutálně silně zpřísnit režim v migračních centrech. Včetně zákazu je opouštět. Nelíbí se ti to? Vrať se domů. Toto jsou naše podmínky, pokud se ti to nelíbí, nikdo tě u nás v Evropě nedrží. Sluníčkářům se to asi líbit nebude, ale ti krev po zbytečně zavražděných lidech na chodnících neuklízejí,“ dodal bezpečnostní expert Lumír Němec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Petr Blahuš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ben Kuras: V USA za týden stihli, co Gottwald za rok. Bude z toho katastrofa pro celý svět

8:14 Ben Kuras: V USA za týden stihli, co Gottwald za rok. Bude z toho katastrofa pro celý svět

OBZOR BENJAMINA KURASE Poté, co Donald Trump úspěšně tlumil progresivismus v USA, mu svou chybou, kt…