,,Děti vám do války nedám.” Vidlák blokován, ale nelekl se. Vše dohrál

30.11.2022 4:38 | Rozhovor

VIDLÁKŮV TÝDEN „Letošní rok byl ve znamení skutečně zběsilého utrácení za neuvěřitelné ceny a tak bych se vlastně ani nedivil, kdyby najednou někde cvaklo a druhý den bychom se dozvěděli, že válka skončila, velcí kluci se domluvili a je po všem. Paniku se mezi lidmi vyvolat podařilo, všichni, kdo měli peníze, tak nakupovali cokoliv, co by jim pomohlo přežít krizovou dobu, obchodníci si zvedli marže do neuvěřitelných výšin,“ komentuje moravský bloger a hospodář Vidlák (jehož identitu redakce zná) vánoční shon. Mluví i o kvalitě potravin, zejména salámů, za minulého režimu a dnes. A o tom, jak byl nahlášen za blog proti válce.

,,Děti vám do války nedám.” Vidlák blokován, ale nelekl se. Vše dohrál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace za odvolání a demisi vlády premiéra Petra Fialy (ODS) s názvem Nenásilná revoluce - Česká republika na 1. místě

Tak jste kritizován za to, že prý podezíráte náčelníka generálního štábu Řehku z toho, že chystá mobilizaci. On prý nic takového neřekl. A vy přitom už předem hlásíte, že mu svoje děti nedáte. Co k tomu říci?

Pokud vím, náčelník generálního štábu zcela jasně řekl, že v případě konfliktu NATO s Ruskem, bude naše země aktivním účastníkem tohoto konfliktu od první minuty. Také ve svém projevu řekl, že válku vyhrávají lidé, nikoliv zbraně, a současný personální model naší armády je podle něj neudržitelný. Dále řekl, že se máme poučit z odhodlání Ukrajinců, jak válčit proti silnějšímu nepříteli a neměli bychom se jen spoléhat na spojence.

Také jsem si pamatoval jednu ukrajinskou raketu, která v Polsku zničila valník s obilím a zabila dva nevinné lidi. A velmi zřetelně jsem si pamatoval, jak na to reagovala naše kriegsministryně i další političtí představitelé. Pak jsem se dozvěděl, že Poláci věděli, odkud ta raketa byla a přesto tvrdili, že je spolehlivě z Ruska... pak se ale lekli vlastní odvahy a pro jistotu čekali na prezidenta USA, aby v té třetí světové válce nezůstali proti Rusku bez Velkého bratra.

Tyto dvě události jsem si propojil a ke svému zděšení jsem zjistil, že naši vládní představitelé by do té války klidně šli, i kdyby věděli, že začala pod falešnou záminkou. Dále jsem si uvědomil, že Ukrajinci nebojují proti silnějšímu nepříteli jen pomocí vyspělé techniky a dobře vycvičených profesionálů, ale také mobilizováním mladých kluků, ze kterých je pak ten nejlacinější frontový materiál. I řekl jsem si, že ten nový personální model naší armády by mohl vypadat podobně, když se máme z ukrajinského odhodlání poučit, no ne?

A tak jsem jim svým článkem rovnou předem zahlásil, že jim pro takovou válku svoje děti nedám. Můj článek měl velký ohlas. Tak velký, že mi ho Facebook smazal, protože prý porušoval jejich pravidla komunity, ačkoliv v článku nebylo žádné sprosté slovo, naopak hemžilo se to tam výrazy táta a máma.

Náš vrchní cenzor Jan Cemper na moje lži okamžitě upozornil, zveřejnil bez dovolení moji fotografii i adresu a samozřejmě to myslel dobře... není možné, aby si kdejaký Vidlák otevíral hubu na vrchnost, obzvlášť, když se tu demokraticky a evropsky hodnotně připravujeme na velkou vojnu s Rusem... ale dopadlo to jako vždycky. Nikdy jsem neměl takový nápor čtenářů. Budu muset panu Cemperovi poslat lahev mého portského. Bohužel neznám jeho adresu... Žádný z mých kolegů dezolátů a mírových štváčů jaksi nemá potřebu mu narušovat soukromí. Lahev tedy vypijeme s kamarády na jeho počest.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jaroslav Polanský

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Fialova vláda , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJan Cidrych , 30.11.2022 5:11:24
Svoboda slova ? Jen jsem napsal v dubnu 2020 pravdu o válce Ukrajině o elektřině a plynu a už jsem dostal zprávu at si připravím tepláky ,že můj názor poslal prokurátorovi Střížovi -Zablokoval jsem udavače ale pozdě v dubnu jsem byl pozván na policii a vysvětloval .Co ...(edit.)...je v českém národu to snad nikde jinde tolik není. Ted se ale má pravda ukázala v celé nahotě a platte nehorázné ceny za elektřinu ,plyn ,jídlo ,vodu ,všechno. Platte zbraně a munici na Ukrajinu živte ty lidi .se po pomoc ale my máme staré lidi ,kteří nemají na elektřinu ,plyn ,jídlo .Já jsem ještě mladý bylo mi teprve 70 leta pořád pracuji ,ale co ti devádesátiletí ? .Tvrdě jsem v životě pracoval tak mohu moralizovat a nemám zájem platlt válku ,kterou Američané s hercem Zelenským vyprovokovali .Také bych nechtěl mít za humny americké vojenské základny ,chemické a biologické na výrobu svinstva jak píše ruský prezident Vladimír Putin . Nebudu platit předražený plyn ani elektřinu. Zvedněte se všichni a tuhle fialovou vládu odstranme .Volím Andreje Babiše ,ten jediný má šanci tento stav změnit .Bohužel a to jsem si sliboval ,že se dožiji stovky

|  6 |  0

Další články z rubriky

Orbán jedná, aby lidé jako já nemuseli umírat, říká Matěj Gregor

13:00 Orbán jedná, aby lidé jako já nemuseli umírat, říká Matěj Gregor

„Mám tušení, že jednání Viktora Orbána se nazývá diplomacie a je skvělou alternativou k tomu, aby li…