„Květen, kretén.“ Kubera promluvil o zdražení cigaret a alkoholu

20.05.2019 14:00 | Zprávy

ROZHOVOR Lidé, kteří pijí a kouří, budou kouřit a pít úplně stejně, a to bez ohledu na to, jaká bude cena cigaret a alkoholu. Tak komentuje předseda Senátu Jaroslav Kubera chystané zvýšení spotřební daně na líh a tabák. Kdyby šlo státu o to, abychom byli zdravější, tak by výrobu a distribuci těchto komodit úplně zakázal. Ale to nikdy neudělá, protože to je jeho nejsnadnější příjem. Kuřáci a ti, co pijí alkohol, jsou nejlepší daňoví poplatníci, protože platí daně automaticky. Když si koupí krabičku, tak nemohou dělat žádnou daňovou optimalizaci, ale okamžitě ty peníze tečou do chřtánu státu, který většinu z těch peněz stejně prošustruje.

„Květen, kretén.“ Kubera promluvil o zdražení cigaret a alkoholu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Jaroslav Kubera

Jedním z důvodů, proč chce ministryně financí Alena Schillerová přistoupit ke zvýšení spotřební daně na líh a na tabák, je rostoucí kupní síla občanů, která  zvyšuje dostupnost zboží a služeb včetně neřestí. Souhlasíte s tím, že Češi mají příliš peněz a je namístě jim neřesti zdražit?

Tak důvod je rozhodně v tom, že paní ministryně má hluboko do kapsy, protože ta rozdávačná politika Ministerstva práce a sociálních věcí nemůže zůstat bez následků. A to dlouhodobých následků, protože to, co prosadili do zákonů, nebude tak jednoduché zrušit. A když někomu něco dáte, tak se mu to velmi těžko odebírá. Takže proto teď hledá jakékoli skulinky, kde by mohli získat další příjmy do státního rozpočtu. Ale, bohužel, jediný výsledek zvýšení spotřební daně na líh a tabák bude, že chudí budou ještě chudší, protože Češi si ty neřesti neodpustí.

Tenhle krok tedy podle vás postihne nejvíc nízkopříjmové skupiny obyvatelstva?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…