„Proběhlo několik vražd. Imigranti, kteří měli vycestovat, tu setrvávají a úřady je tolerují.“ Češka žijící v Mnichově mrazivě popisuje, co se prý v Německu nyní děje

24.11.2017 10:50

ROZHOVOR „Proběhlo několik vražd. Neřeší se návratová politika. Je tu dvojí úřednický metr. Zatímco ke stávajícímu obyvatelstvu jsou úřady stále tvrdé a přísné, k migrantům nikoliv. To dost lidí štve,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Lenka Klímková žijící několik let v bavorské metropoli Mnichově. Vyjadřuje se i ke krachu jednání o nové vládě. „Největším problémem vyjednávání byla imigrační politika a ekoterorismus Zelených. Nejspíš budou nové volby. Polepšit by si podle ní v nich mohla FDP, která nyní ukázala pevné postoje,“ domnívá se.

„Proběhlo několik vražd. Imigranti, kteří měli vycestovat, tu setrvávají a úřady je tolerují.“ Češka žijící v Mnichově mrazivě popisuje, co se prý v Německu nyní děje
Foto: Václav Fiala
Popisek: Bavorské motivy na oknech a arabský obchod

V minulých rozhovorech jste si stěžovala na zvýšenou kriminalitu, že nemáte pocit bezpečí v některých oblastech, například u hlavního nádraží. Změnila se tato situace?

Je zde stále zvýšená kriminalita migrantů. Proběhlo několik vražd. Neřeší se návratová politika, kdy tady existuje kolem 500 tisíc neregistrovaných migrantů a těch, kteří měli už ze země vycestovat. Ale stále tu setrvávají, jsou úřady takzvaně tolerováni. Je tu dvojí úřednický metr. Zatímco ke stávajícímu obyvatelstvu jsou úřady stále tvrdé a přísné, k migrantům nikoliv. To dost lidí štve. Otázkou je, zda se přikloní k AfD, nebo FDP, která teď ukázala pevné postoje.

Narážíte na koaliční vyjednávání o nové vládě, která se teď v Německu zadrhla. Co si o tom myslíte?

Vyjednávání padla. Uvidíme, co řekne předseda SPD Schulz a prezident. Nejspíše budou nové volby.

Proč se podle vás nedohodli?

Největším problémem vyjednávání byla imigrační politika a ekoterorismus Zelených. Já sama jsem tomu nedávala dlouhé trvání. Uvidíme, co se ještě stane.

Jak na tuto zprávu reaguje vaše německé okolí? Neříká si, že je lepší jakákoliv vláda než žádná?

Anketa

Babiš mluví o předčasných volbách v říjnu 2018, souběžně s komunálními. Za předpokladu, že neuspěje 1. ani 2. pokus o sestavení vlády. Jste v takovém případě pro?

97%
3%
hlasovalo: 15303 lidí

Sluníčkáři z mého okolí obviňují FDP, že to plánovala od začátku. Příznivci AfD se těší na nové volby, i když po odstoupení Frauke Petry má Alternativa pro Německo v předvolebních preferencích podobná procenta jako před posledními volbami.

Jak to vypadá s Alternativou pro Německo v médiích?

Stále pro ně přetrvává bojkot v médiích a šikana.

Co by předčasné volby znamenaly? Komu by podle vás prospěly?

Myslím, že pevný postoj FDP a odmítnutí by jim mohlo v dalších případných volbách přihrát hlasy nerozhodnutých voličů AfD.

A kdo by si pohoršil?

Nekonzistentní chování CSU – Seehofera – v rámci migrační politiky by v Bavorsku mohlo CSU nebo Seehoferovi znatelně ublížit. Už zde byly náznaky, že ho část členské základny chce vyměnit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Oldřich Szaban

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin může tímto způsobit Američanům velké problémy. Obvinění, že novičok může pocházet z ČR, je ruská propaganda. Jaroslav Bašta hovoří

4:42 Putin může tímto způsobit Američanům velké problémy. Obvinění, že novičok může pocházet z ČR, je ruská propaganda. Jaroslav Bašta hovoří

ROZHOVOR „Poukaz na to, že látka, kterou byli otráveni Skripal a jeho dcera, může pocházet z českých…