„Tragické chování. A ten řev, když se je policie snažila odehnat!“ Mladá poslankyně z SPD účtuje s odpůrci z Václaváku

27.04.2019 16:12

ROZHOVOR „Důležité je sjednotit se a říci svůj názor nahlas. Doufám, že příště přijde ještě více lidí,“ hodnotí poslankyně Tereza Hyťhová čtvrteční demonstraci pořádanou hnutím Svoboda a přímá demokracie s názvem Proti diktátu Evropské unie. Podle ní se jasně ukázalo, že SPD není jen nějakou stranou, ale že má v mezinárodním měříku určitý směr pro všechny s podobnými názory. Předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová a nizozemský pravicový politik Geert Wilders, kteří se demonstrace zúčastnili, byli prý nadšení.

„Tragické chování. A ten řev, když se je policie snažila odehnat!“ Mladá poslankyně z SPD účtuje s odpůrci z Václaváku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hluční byli dokonce i při interpretaci české státní hymny

Na Václavském náměstí se ve čtvrtek uskutečnila demonstrace proti diktátu Evropské unie, kterou pořádalo SPD. Sešlo se pár významných hostů i ze zahraničí, vystoupila skupina Ortel. Jak tu akci hodnotíte?

Moc se mi líbila, myslím, že se povedla. Byla tam spousta nadšených lidí s vlajkami, zpívala se hymna, takže atmosféra byla opravdu úžasná a konec, kdy jsme my poslanci spolu s kandidáty do europarlamentu i zahraniční hosté vyšli na pódium s vlajkami, hodnotím jako skvělý. Moc se mi to líbilo. Bylo to úplně bez chyby.

A co odpůrci, kteří měli během vaší akce "hlukovou olympiádu" a snažili se její průběh narušit?

Jelikož i při té hymně, kterou jsme zpívali, oni skandovali a řvali, beru to já osobně jako zneuctění našich určitých národních symbolů, protože během hymny mají všichni stát, poslouchat a zpívat, ne řvát. Chování těchto lidí hodnotím jako tragické a jejich řev, kdy se je snažila policie odehnat, na to už není co říct, celé jejich vystoupení mi přišlo ubohé.

Fotogalerie: - Okamura, Le Pen, Wilders a spol.

Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí...
Odpůrci demonstrujících pískali a tropili hlik
Odpůrci demonstrujících pískali a tropili hlik
Hluční byli dokonce i při interpretaci české státn...
Geert Wilders na jednom z transparentů
Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí...

Proč zrovna skupina Ortel?

SPD oslovila více kapel. Některé se nechtěly účastnit politické akce nebo neměly čas. Jednou z mnoha oslovených byla i kapela Ortel a její členové nám sdělili, že mají čas, že rádi vystoupí na politické akci a že nás podpoří.

Já na jednu stranu chápu kapely, které nechtěly vystupovat na politické akci, i když třeba mají podobné názory jako my, protože když někdo skládá hudbu a dělá koncerty, prostě něco pro lidi, tak se mnoha z nich může znelíbit politický názor. A přeci je to hudba jejich fanoušků, takže z jisté strany to chápu. Skupina Ortel má velmi podobné názory, jako my, takže vystoupila a byla jsem ráda, jejich koncert byl skvělý, byla jsem tam po celou dobu a velmi se mi líbil.

Co na celou atmosféru říkala předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová a nizozemský pravicový politik Geert Wilders? Jak se jim to líbilo? Například ve Francii je demonstrování národním zvykem, takže Le Penová zná tyto věci ve větším měřítku….

Já jsem s nimi o tom nehovořila, ale podle jejich nálady, co jsem viděla, tak se jim to velmi líbilo. Oba už na naší jedné akci před dvěma lety byli. Líbila se jim atmosféra i ten počet lidí. Myslím, že z toho měli velmi dobrý pocit, že byli nadšení.

Proč je podle vás důležité tyto akce za SPD pořádat a plánujete nějakou další?

Do budoucna žádná naplánována není, ale myslím, že to určitě přijde a nějaké naplánujeme. Nemyslím si, jak říkáte, že se jedná konkrétně o SPD. My jsme sice akci pořádali, ale tady hraje hlavní roli, aby se lidé sjednotili. Aby, pokud se jim nelíbí nařízení z Bruselu a dění v Evropské unii, přišli na Václavské náměstí. Měli by tam být, a to se, myslím, stalo, Byla tam spousta lidí, kteří nejsou členové SPD, jsou to jen příznivci nebo přišli i z jiné politické strany.

Důležité je sjednotit se a říci svůj názor nahlas a doufám, že příště přijde ještě více lidí, než tam bylo ve čtvrtek. Ještě bych dodala, že bylo vidět, že SPD není v České republice jen nějakou stranou, ale funguje v mezinárodním měřítku a má určitý směr pro nás pro všechny, kdo mají takové názory. Podobné akce jsou důležité, abychom viděli, že nejsme v Evropě sami, ale že je nás víc, což na Václavském náměstí všichni viděli.

Fotogalerie: - Okamura, Le Pen, Wilders a spol.

Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí...
Odpůrci demonstrujících pískali a tropili hlik
Odpůrci demonstrujících pískali a tropili hlik
Hluční byli dokonce i při interpretaci české státn...
Geert Wilders na jednom z transparentů
Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Zuzana Koulová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Naši svobodu neohrožuje Putin, ani Čína. To takový Milion chvilek... Ivo Strejček ťal do živého

13:08 Naši svobodu neohrožuje Putin, ani Čína. To takový Milion chvilek... Ivo Strejček ťal do živého

30 LET OD LISTOPADU 89 „Naši svobodu neohrožují komunisté, ruský prezident Putin nebo Čína. Ničí ji …