„Tunely velkých celostátních stran musí skončit!“ Lékař bouchl do stolu a jde do voleb na Ústecku

6. 9. 2020 7:53

ROZHOVOR Ústecký kraj potřebuje změnu a jiné lidi v krajské politice, nezatížené předchozími vztahy a závazky. Je nutné nahradit politicky dosazené lidi odborníky. Politika je důležitá, ale nesmí se odtrhnout od reality a žít jen volbami a snahou o udržení pozic, říká Ota Staňo, lékař a lídr kandidátky VOK - Volba pro kraj pro krajské volby do zastupitelstva Ústeckého kraje.

„Tunely velkých celostátních stran musí skončit!“ Lékař bouchl do stolu a jde do voleb na Ústecku
Foto: archiv O. Stani
Popisek: Kandidát do zastupitelstva Ústeckého kraje za VOK- Volba pro kraj MUDr. Ota Staňo.
reklama

V jakém stavu se nachází zdravotnictví v Ústeckém kraji?

Zdravotnictví v posledních letech prochází výraznými změnami jak v oblasti legislativy, tak v oblasti strukturální. Chceme kvalitní, a hlavně pro pacienty dostupný, systém zdravotnické péče v celém našem kraji. Pouze tak je možné mít kvalitní péči ve všech jeho okresech, kde prostředky budou vynakládány efektivně. Zvláště v době koronavirové krize se ukázaly nedostatky systému s nutným účinným řešením do budoucna. Je nutné zajistit dostatek laboratorních vyšetření, odběrových míst a dostatek ochranných pomůcek.

To vypadá na docela složitý problém, co s tím budete dělat?

Politik může a musí otevírat dveře, ale dále musí nechat jednat a hlavně argumentovat odborníky. Ale abych byl konkrétní, tak máme připravené kroky, které změny nastartují. Podpoříme investice do okresních nemocnic podle aktuálních potřeb, aby splňovaly podmínky komplexní základní a specializované péče. Zachováme tarifní odměňování pracovníků ve zdravotnických zařízeních řízených krajem v dosavadní výši s pravidelnou valorizací minimálně o výši inflace. Podpoříme finančně i legislativně domácí hospicovou péči dostupnou v celém kraji.

Fotogalerie: - V odběrovém stanu

Odběry na COVID 19 pokračují. Byli jsme se podívat...
Odběry na COVID 19 pokračují. Byli jsme se podívat...
Odběry na COVID 19 pokračují. Byli jsme se podívat...
Odběry na COVID 19 pokračují. Byli jsme se podívat...
Odběry na COVID 19 pokračují. Byli jsme se podívat...
Odběry na COVID 19 pokračují. Byli jsme se podívat...

Chcete tedy nemocnice hospodárněji řídit. Jak se díváte na otázku privatizace nemocnic?

Říkáme jasné NE privatizaci okresních nemocnic nebo případně jednotlivých pracovišť. Musí být zachována základní síť nemocnic krajem řízených. Budeme usilovat o reorganizaci KZ a.s. – vytvoření ekonomické a právní samostatnosti okresních nemocnic! Podpoříme nemocnice v Rumburku a Litoměřicích. Budeme usilovat o zřízení RZP – rychlé zdravotnické pomoci ve Varnsdorfu. Navážeme intenzivnější spolupráci s obcemi při pomoci se zajištěním základní zdravotnické péče.

Můžete na závěr říct, proč volit právě VOK – Volba pro kraj?

Protože Ústecký kraj nutně potřebuje změnu, potřebuje odborný přístup nejen ve zdravotnictví. A jiné lidi v krajské politice, nezatížené předchozími vztahy a závazky. Je nutné nahradit lidi politicky dosazené odborníky. Pak teprve může skončit politická provázanost a tzv. „tunely“ současných velkých, celostátně působících politických stran. Politika je důležitá, ale nesmí se odtrhnout od reality a žít jen volbami a snahou o udržení pozic!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Špatná zpráva pro pacienty. Šichtařová se lekla výmyslu Pirátů se STAN

17:00 Špatná zpráva pro pacienty. Šichtařová se lekla výmyslu Pirátů se STAN

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Kdyby politici uměli podnikat a vydělávat peníze, dělali by to a nenech…