Aktuální demokracie je diktátorský systém finančních skupin. Znárodnit majetek Babiše, stane se mesiášem. A další jiné úhly pohledu bývalého energetika, který zažívá "osvícení"

07.06.2020 18:18 | Zprávy

ROZHOVOR Česko je díky Andreji Babišovi v situaci, kdy jedinec vlastní velké procento podniků. Takže kdybych byl politikem a chtěl zajistit stabilitu státu, hlasoval bych pro znárodnění jeho majetku. Podobné věci napadají dříve vyhledávaného energetika, který dnes žije v Podkrkonoší, a „tuláka po úhlech pohledu“ Michala Marka. V době koronakrize se vyrovnává s mnohem hnusnější nemocí. Pobývá ve tmě či mezi jihoamerickými indiány. Možná se vám bude zdát tento rozhovor až moc esoterický, ale proč ne. Zvláště dnes se přeci lidé zamýšlejí nad ledasčím.

Aktuální demokracie je diktátorský systém finančních skupin. Znárodnit majetek Babiše, stane se mesiášem. A další jiné úhly pohledu bývalého energetika, který zažívá "osvícení"
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Bývalý odborník přes energetiku Michal Marek

Nedávno jste se zúčastnil seance, která měla středoevropským politikům pomoci k prozření. Tedy k uvážlivějšímu a citlivějšímu politickému rozhodování?

Občas se zúčastňuji meditací na různá témata. Většina lidí z naší meditační skupiny má totiž vztah k východnímu myšlení, tedy k práci s energií a s vibracemi. Jde o on-line záležitosti, kam se připojí třeba sto lidí. Věříme totiž v synergický efekt. A jedním z těch nedávných témat bylo, že jsme se snažili myšlenkově a meditativně zvýšit vědomí lidí v Česku a na Slovensku, kteří mají vliv na řízení obou zemí. Máme totiž pocit, že tyto dva národy jsou mezi sebou stále propojeny, ať už jazykově či historicky. Slováci jsou prostě bratři.

Od ztráty dětství máme zafixovaný pohled na fungování světa a ve chvíli, kdy si změníme stav vědomí, jsme schopni se podívat na celou situaci z ptačí perspektivy. A tak můžeme přehodnotit některé své pohledy na svět či myšlenkové formy. Může se to projevit třeba tak, že jakýsi politik řekne: „Hergot, jak jsem doteď žil, vždyť to nebylo moc šťastné!“ A začne se na svět dívat jinak, anebo se alespoň začne ptát. Chtěli bychom, aby se politik podíval na řízení státu z jiné perspektivy a měl možnost přehodnotit některá svá rozhodnutí.

Buďte konkrétní. Jaká rozhodnutí by třeba měli přehodnotit?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pět procent na obranu? Staneme se „velkokrmelcem“ nejen Evropy. Počty historika Fidlera

4:44 Pět procent na obranu? Staneme se „velkokrmelcem“ nejen Evropy. Počty historika Fidlera

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Z oněch 20 % státního rozpočtu odteče dosti vysoká částka do zahraničí. Toto …