Alex Mynářová promluvila. O práci pro Hrad, kariéře veřejnoprávní novinářky i o charitě pro děti

16.04.2021 13:10 | Zprávy

ROZHOVOR Sprosté urážky vypouštím, to není kritika. Manželka prezidentova kancléře Alexandra Mynářová v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mluví o svém novém angažmá v Českém rozhlase, o životě po boku vlivného hradního muže i o prezidentovi. V neposlední řadě popisuje svou charitativní aukci, jejíž výtěžek pomůže předčasně narozeným dětem.

Alex Mynářová promluvila. O práci pro Hrad, kariéře veřejnoprávní novinářky i o charitě pro děti
Foto: Archiv A. Mynářové
Popisek: Alexandra Mynářová

Nedávno jste skončila na Hradě, kde jste několik let natáčela propagační videa o hradním areálu, historii či akcích, a nově moderujete na Českém rozhlase rozhovory. Nešlo to dohromady, když práce pro Hrad byla bezplatná?

Ano, nepochybně by to šlo. Měla jsem možnost v té práci pokračovat v mírně upravené podobě, stačilo by natáčet apolitické reportáže o historii Pražského hradu, o jeho uměleckých sbírkách či o architektuře, výstavách a zákulisních zajímavostech. Zkrátka šlo o to, aby se ve videích neobjevovaly politické akce, jako například státní návštěvy. Já jsem se ale sama rozhodla nepokračovat. I když práce pro Pražský hrad byla bez nároku na honorář, nepovažovala jsem za vhodné pracovat zároveň pro veřejnoprávní médium a pro politický úřad.

Obecně je známo, že pro vás není aktuální práce ve veřejnoprávním rozhlase žádná první zkušenost, moderovala jste v České televizi. Proč nyní rozhlas? Chyběla vám tato práce, nebo jste si chtěla od hradního prostředí odpočinout?

A ještě před Českou televizí jsem pracovala v Českém rozhlase. Nepopírám, že mi práce v médiích chyběla. Nikdy jsem se nepřestala považovat za novinářku. I videa, která jsem točila pro Pražský hrad, jsem pojímala tak, jako bych je točila pro televizi. Psala jsem scénář, byla jsem u střihu, vybírala jsem témata. Práce pro veřejnoprávní médium je pro mě ale nejvyšší meta a velice si příležitosti moderovat pořad Slavné dvojice vážím. Rozhlas pro mě vždy byl lákavý mimo jiné i proto, že je to obtížná disciplína. Záleží jen na vašich schopnostech udržet si pozornost posluchače a nemůžete to dohnat zajímavými záběry či efekty. Jen vy, váš hlas a hosté. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Často mluvíte o lidech v exekuci nebo inslovenci

Ale zamýšlel jste se někdy na tím, jak minimalizovat to, aby se do nich lidé dostávali? A když už, aby to pro ně nebylo úplně likvidační - hlavně teda exekuce. Vím, že jste prosadili milostivé léto, ale to problém zcela neřeší a také nebylo určeno pro všechny. PS: Zabýváte se i přístupem exekutorů, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Škola není úřad pro výchovu poslušných ovcí. Ministerstvo selhalo, školství musí projít očistou, říká Dalibor Štys za Svobodné

8:44 Škola není úřad pro výchovu poslušných ovcí. Ministerstvo selhalo, školství musí projít očistou, říká Dalibor Štys za Svobodné

Profesor Dalibor Štys, vysokoškolský pedagog, expert Svobodných pro oblasti školství, si nebere serv…