Bloger Ziegler: Zeman nahrává Rusku vědomě. Sověti v roce 1945 také unášeli lidi do gulagů a kradli

11.05.2018 19:34

ROZHOVOR „Vážím si hrdinství obyčejných vojáků Rudé armády, kteří umírali v boji proti nacismu. Jenomže s nimi přišly také oddíly tajné policie SMĚRŠ, které z Československa unesly tisíce československých občanů do Sovětského svazu, kteří skončili v gulazích,“ upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz českobudějovický bloger Jan Ziegler. Ke srovnání komunistů a nacistů uvádí: „Tyto totality jsou jistě srovnatelné v metodách – vláda jedné strany, žádná tolerance opozice, vraždění názorových odpůrců i celých skupin obyvatelstva, v případě nacistů z rasových, u komunistů z třídních důvodů.“

Bloger Ziegler: Zeman nahrává Rusku vědomě. Sověti v roce 1945 také unášeli lidi do gulagů a kradli
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama
V pondělí přijeli na Olšany Noční vlci, ruští motorkáři. Oni tvrdí, že tím uctívají padlé sovětské vojáky. Jak je vnímáte vy? 
 
Já je vnímám jako demonstraci síly ve stylu „nám to tady patří“. Je známou skutečností, že mezi Nočními vlky jsou tací, kteří hájí okupaci Československa Sovětskou armádou v srpnu 1968. 
 
Připomněli jsme si konec druhé světové války. Vy jste byl v Plzni, kterou osvobodila americká armáda. Co si myslíte o zbytku republiky, kterou osvobodila armáda sovětská“ Šlo o osvobození, nebo jen jedna totalita vystřídala druhou, jak někdo tvrdí? 
 
Vážím si hrdinství obyčejných vojáků Rudé armády, kteří umírali v boji proti nacismu. Jenomže s nimi přišly také oddíly tajné policie  SMĚRŠ, které z Československa unesly tisíce československých občanů do Sovětského svazu, kteří skončili v gulazích. Zadokumentované jsou také sovětské krádeže soukromého majetku a odvoz zařízení desítek továren do SSSR. 
 
 
První květnový den se komunisté tradičně scházejí na pražském Výstavišti a vždy tam zamíří i jejich odpůrci. Letos se hodně rozebíral transparent, který dával rovnítko mezi nacisty a komunisty. Jsou opravdu srovnatelní? 
 
Tyto totality jsou jistě srovnatelné v metodách – vláda jedné strany, žádná tolerance opozice, vraždění názorových odpůrců i celých skupin obyvatelstva, v případě nacistů z rasových, v případě komunistů z třídních důvodů.  
 
Poprvé od Listopadu 1989 se komunisté s největší pravděpodobností budou podílet na vládě, i když nepřímo. Co si o tom myslíte? 
 
Je to špatně, KSČM není demokratická, ale extremistická strana. 
 
Koho je to vina, pokud to takto dopadne? Je hlavním viníkem Andrej Babiš, který trvá na postu premiéra pro sebe, nebo ostatní strany, které s ním osobně odmítají jít do koalice? 
 
Myslím si, že se ostatní strany, například ODS, měly více snažit o dohodu s hnutím ANO.  
 
Prezident Zeman se postaral o mezinárodní rozruch, když oznámil, že novičok se u nás vyráběl, byť v malém množství. Což využila až zneužila ruská propaganda. Nahrává Zeman vědomě ruské propagandě? 
 
Těžko říci, tajné služby později zdůraznily, že se novičok u nás nevyráběl. Myslím si, že Zeman nahrává Rusku vědomě.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Oldřich Szaban
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott je v nebi. Ti dnešní umělci, a mobilizovat národ? Hůř může být, když si necháme skákat po hlavě, říká advokátka Hamplová

20:00 Karel Gott je v nebi. Ti dnešní umělci, a mobilizovat národ? Hůř může být, když si necháme skákat po hlavě, říká advokátka Hamplová

HŮŘ UŽ BYLO? „Lekce, kterou nikdo nečekal a která v plné nahotě ukázala, jak jsme zhýčkaní dobou,“ k…