Buď volíte svobodu, nebo se podvolíte islámu. Burkiny i burky odsoudit morálně i zákonem! Slova znalce, který Evropanům dává varovný příklad z minulosti

12.09.2017 4:41 | Zprávy

ROZHOVOR Čeští vojáci bojují v Afghánistánu za islamistickou vládu nadřazující muslimy nad ostatní a která postavila i Muzeum džihádu. Místo jednodivizní armády mějme pětidivizní, která dokáže zastavit humanitární invazi a Evropa neskončí v občanských válkách jako státy Blízkého východu nebo berberské kmeny. Je o tom přesvědčen úspěšný proizraelský bloger, překladatel a bývalý krajský předseda Svobodných Josef Zbořil. Vizí pro Českou republiku v 21. století by podle jeho názoru mělo být Občanství 4.0 s datově řízenou správou občanských a veřejných služeb bez kariérních politiků a stranických aparátů.

Buď volíte svobodu, nebo se podvolíte islámu. Burkiny i burky odsoudit morálně i zákonem! Slova znalce, který Evropanům dává varovný příklad z minulosti
Foto: Archív Josefa Zbořila
Popisek: Josef Zbořil (druhý zleva) českým dobrovolníkem v izraelské armádě: program SAR-EL v březnu 2016

Letos v září je to rok, co byla spuštěna česká verze webu amerického think-tanku Gatestone Institute, který je často citován při publikování politicky nekorektních zpráv o ohrožení svobod jednotlivcea to nejen dnes tolik skloňovanou islamizací. Vaše české překlady iniciovaly její vznik a jste i korektorem pro další dobrovolné překladatele. Jak hodnotíte dosavadní spolupráci?

Čtenost české verze Gatestone Institutu, s aktuálně 50 články, přesáhla za poslední rok 65 tisíc návštěv. Překlady mé a sedmi dalších překladatelů publikuje administrátor z Jeruzaléma a návštěvnost i spolupráci si velmi pochvaluje. Naší motivací jako dobrovolných překladatelů je, že chceme veřejnou debatu o svobodách ohrožených islamizací, politickou korektností a multikulturalismem doplnit o informace, kterým se mainstreamová média vyhýbají. Obrovský kus práce v tom udělal překladatel Libor Popovský, který své texty zveřejňuje také na svém blogu, odkud je často přejímají další weby jako Pravý prostor nebo Neviditelný pes. Jiné překlady od dalších překladatelů jde zase najít na webech epshark.cz nebo svobodnenoviny.eu. Dosahují tak celkově čtenosti v řádu statisíců. Nicméně překlady jsou časově náročné a rád bych tak tímto vyzval čtenáře, kteří by se chtěli nějak zapojit při ochraně svobod, ať se mi přihlásí na zboril.josef@email.cz a zkusí aspoň třeba i jen jeden článek přeložit. Toto je konstruktivní cesta, jak podnítit změnu ve společnosti v duchu západní tradice – inteligentní debatou.

Spolupracujete s proizraelským Gatestone Institutem, absolvoval jste programy izraelské armády SAR-EL pro mezinárodní dobrovolníky a jste z Prostějova. To vás muselo potěšit společné srpnové cvičení prostějovských vojáků ze 601. skupiny speciálních sil Armády České republiky s obdobně elitní a prestižní jednotkou 217 Izraelských obranných sil, známé jako Duvdevan.

Prostějovští speciálové jsou naše vojenská elita, o kterých mám samozřejmě větší přehled než neprostějovská veřejnost. Jejich základna navíc sousedí s areálem bývalých Hanáckých železáren, kde 13 let pracuji, a často se tak setkávám s jejich konvoji, s přelety bezpilotních letadel nebo vidím, když mají cvičné seskoky. Dříve se dokonce i stalo, že doskočili k nám do areálu na parkoviště a pak pro ně museli přijet autem. Nicméně bojují hlavně jako expediční síly v Islámské republice Afghánistán za místní islamistickou vládu proti jiným islamistickým frakcím Tálibánu a Al-Káidy. Navíc s tučnými příplatky za kompenzaci rizika řádově za 170 tisíc měsíčně. V Afghánistánu může být například prezidentem jen muslim a v roce 2010 tam vláda postavila v městě Herat Muzeum džihádu. Jak se to slučuje s našimi hodnotami svobodné republiky? K jejich nasazení v Afghánistánu, v rámci geopolitických šachů velmocí, jsem tak velmi kritický a prestižnější jsou pro mě pořád jejich předchůdci ze 7. holešovského výsadkového pluku.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kavčí hory jako pilíř demokracie? Promlouvá expert a pamětník televizní války

4:46 Kavčí hory jako pilíř demokracie? Promlouvá expert a pamětník televizní války

V 21. století je třeba nově definovat úlohu médií veřejné služby. A podle mediálního experta Jozefa …